Ako vybrať vhodné substráty

Ako vybrať vhodné substráty

Kategórie: Ostatné

Zima sa pomaly končí, a tak sa mnohí z nás vydávajú na svoje záhrady, aby upravili terén po nánosoch snehu a pripravili vhodnú pôdu pre jarný výsev. Základom každej zeminy sú vhodné živiny, ktoré sú súčasťou substrátov špeciálne upravených pre určitý druh rastlín. Aby vaša záhrada či balkón prekvitali, vyberte si ten správny substrát v hobbymarketoch Hornbach.

Kdo by nechcel mať krásne a zdravé rastliny po celý rok a plodnú úrodu? Základom každé-ho záhonu je jeho perfektná príprava pre výsadbu rastlín. Pôdu by sme mali po zime po-hnojiť napríklad kompostom či ďalšími bežne dostupnými prípravkami. Najjednoduchšie však je, keď aspoň časť pôdy obnovíme novými substrátmi, ktoré v sebe už obsahujú hnoji-vá, ale hlavne tiež potrebné živiny. Dôležité je preto vybrať správny druh substrátov tak, aby naše rastliny mali tie správne látky pre svoj rast.

Existuje nepreberné množstvo druhov substrátov – kvetinové, záhradnické alebo substráty pre zeleninu a rajčiaky. Podstatné tak je poriadne si prečítať etiketu na obaloch, kde nájdete určenie daného substrátu. Z kvetinových substrátov sa dá doporučiť značka FloraSelf, ktorú môžeme použiť ako na zelené, tak i na kvitnúce rastliny. FloraSelf Nature – substrát pre zeleninu a rajčiaky je určený na pestovanie BIO plodín, pretože obsahuje iba organické látky. Použiťeľný je ako vonku, tak i v skleníku či v kvetináčoch.

Pokiaľ sa chcete o substrátoch a ich vlastnostiach dozvedieť viac, zájdite vo februári do ktoréhokoľvek hobbymarketu Hornbach, kde teraz na túto tému prebiehajú predvádzacie akcie. Odborníci z Hornbachu poradia, aké substráty vybrať.