Ako vybrať správnu veľkosť podprsenky?

Ako vybrať správnu veľkosť podprsenky?

Kategórie: Dámska spodná bielizeň

Milé dámy, určite každá z vás už neraz riešila problém s podprsenkou. Akú si mám kúpiť veľkosť? Ako spoznám, že mi podprsenka dobre sedí? A veľa podobných otázok. V tomto článku sa vám pokúsim zhrnúť najdôležitejšie faktory, podľa ktorých by sa mala riadiť každá žena predtým, než si pôjde do obchodu podprsenku kúpiť.

Dnes máme na trhu všetky možne dostupné typy a veľkosti podprseniek. Medzi tie najznámejšie určite patrí push up podprsenka, vystužená podprsenka, pre niekoho viac či menej známa bardotka, podprsenka Plungė a ďalšie. Každá z vymenovaných je niečím typická. Aby sme ale nezostali len u typov podprseniek, zhrnieme si tie najdôležitejši­e znaky.

Typy podprseniek

Podprsenka push up je určená pre ženy, ktoré príroda bohužiaľ príliš neobdarila. Neznamená to ale, že ju nemôžu nosiť ženy s väčším poprsím. Typickým znakom push-up podprseniek sú kostice a vypchávky, ktoré prsia nadvihnú, a tak opticky zväčšia.

Vystužené podprsenky sú naopak určené predovšetkým ženám s väčším poprsím. Košíčky týchto podprseniek sú širšie a pevnejšie, aby boli pre prsia dostatočnou oporou a zároveň vytvárali krásny dekolt.

Bardotka alebo tiež balkonetka je typ podprsenky, ktorý je opäť skôr pre prsia menšie. Typickým znakom tejto podprsenky sú ramienka, umiestnené až na okraj košíčkov.

Posledným vymenovaným typom je podprsenka Plungė, ktorá sa vyznačuje nízkym stredom. Je teda ideálna pre tie z vás, ktoré rady nosíte hlboké výstrihy. Táto podprsenka nie je obmedzená veľkosťou pŕs. Naopak je určená ženám, ktoré majú prsia ďalej od seba, alebo prsia už povislejšie. Tvar podprsenky zaistí nadvihnutie a pritlačenie pŕs k sebe, čo opäť zaistí dokonalý dekolt.

A teraz to najdôležitejšie

Správna veľkosť podprseniek je dôležitá predovšetkým zo zdravotného hľadiska. Nosením zlej bielizne si totiž môžete spôsobiť mnoho zbytočných problémov.

Pre podprsenky sú najdôležitejšie dva rozmery, a to obvod pod prsiami a obvod cez prsia. Obvod pod prsiami sa meria skutočne tesne pod prsiami a meter musí byť natiahnutý. Obvod cez prsia sa meria v najširšej časti hrudníka. Kvôli rozmerom sa dnes nemusíte ponáhľať ku krajčírke či k inému špecialistovi, pretože tabuľka veľkostí je dostupná na internete alebo v časopisoch s oblečením.

Veľkosť poprsia tabuľka

Pozor na dodaveteľa

Rozdielne značenie tiež býva podľa toho, v akej krajine sú podprsenky vyrobené. Kým na Slovensku je používané značenie pre obvod hrudníka 65, 70, 75, 80, 85, 90, v USA a Veľkej Británii to je 30, 32, 34, 36, 38, 40. Podľa toho sú aj inak značené košíčky. U nás to je A, B, C, D, E, F. Veľkosť podprsenky v UK a veľkosť podprsenky USA je naopak A, B, C, D, DD, DDD. Rozdiely nájdete aj u značiek spodnej bielizne. Nemusíte sa ale báť, dnes už veľkostné tabuľky značiek nájdete na internete či každom lepšom butiku.

zdroj: http://www.skvele-pradlo.cz, http / … sti / infobox /

Štítky: veľkosti podprseniek, správna veľkosť podprseniek, push up