Ako vybrať správny štýl sukne?

Ako vybrať správny štýl sukne?

Kategórie: Dámske oblečenie

Zima je preč, schovajte páperové vetrovky a huňaté svetre a vytiahnite jarné kúsky! A ak vám niečo chýba, obmeňte šatník. To k jari bezpochyby tak nejako patrí. Obmena šatníka za vzdušnejšie a pestrejšie oblečenie je tu.

A v dámskej móde dostávajú priestor módne kúsky s vypasovanejšími strihmi, ktoré podčiarkujú ženskosť a jemnosť. A ktorú zo žien by nepotešila mužská pozornosť, ktorú vyvolá práve dobre padnúca sukňa rôzneho strihu a dĺžky s odhalenými nôžkami? Či sa už v sukniach dobre cítite, alebo ste skôr nohavicový typ, na sukne nezabúdajte. Viete ale dobre, aký strih sa k vašej postave hodí najviac?

puzdrová sukňa Steilmannpuzdrová sukňa Steilmann

Puzdrová s pruhmi

Sukňa puzdrového strihu s vodorovnými pruhmi je ideálna pre štíhle až veľmi štíhle postavy, vzor totiž dokonale vymodeluje a podporí krivky. Pruhy opticky rozširujú, teda je tento typ zakázaný majiteľkám širších bokov. Sukňu Steilmann kúpite vo Fashion Arena Prague Outlet za 52 €.

plisovaná sukňa Pietro Filipiplisovaná sukňa Pietro Filipi

Plisé je v kurze

Plisované sukne ovládajú módne trendy niekoľko posledných rokov. Predtým tento strih patril medzi usadlé štýly, avšak dnes zažíva veľký return. A teraz naopak patrí do šatníka odvážnejších dievčat a dám, ktoré radi vyčnievajú z davu. Plisé na sukniach sa nosia od mini po midi dĺžku a padne štíhlym aj chlapčenským postavám. Výhodou plisé sukní je ich variabilita a kombinovateľnosť. Sukňu možno doplniť ako elegantnou blúzkou a lodičkami, rovnako ako casual tričkom s teniskami. Sukňu Pietro Filipi nájdete vo Fashion Arena Prague Outlet za cenu 112 €.

šifónová sukňa Pietro Filipišifónová sukňa Pietro Filipi

Nestarnúci šifón

Šifónová sukňa je jemná, nežná, ľahká a vzdušná. Preto sa hodí predovšetkým pre štíhlejšie typy postavy a drobnejšie ženy a dievčatá. Ale pozor – naberaný šifón bohužiaľ aj štíhlym postavám pridáva na objeme, tak opatrne s voľbou. A aby toho nebolo málo, nelichotí ani ženám s veľkým poprsím, pretože výsledný dojem stráca na éterickosti a krehkosti. Sukňu Pietro Filipi kúpite vo Fashion Arena Prague Outlet za 112 €.

midi sukňa Peak Performancemidi sukňa Peak Performance

Midi dĺžka sukní

Sukňa v midi dĺžke skvele schová silnejšie nohy a vyzerá výborne aj s nízkymi balerínkami. Pokiaľ máte ale silnejšie členky, lepšou voľbou je obuť namiesto balerínok lodičky. Výhodou midi dĺžky je pohodlie, obzvlášť u tých s gumou v páse. Sukňu Peak Performance je vo Fashion Arena Prague Outlet možné kúpiť za cenu 89 €.

denim sukne Desigualdenim sukne Desigual

Denim je klasika

Voľnočasový model džínsovej sukne padne ženám so štíhlymi nohami a na škodu nie sú ani širšie boky. Volániky a asymetria denimu potom odvedú pozornosť od problémových partií a opticky zrovnajú prípadné disproporcie postavy. Sukňu Desigual je vo Fashion Arena Prague Outlet môžete kúpiť za outletovú cenu 62 €.

Zdroj foto: Fashion Arena Prague Outlet

Autor: Pavla Košík Jelínková

Štítky: dámske sukne, ako vybrať sukňu