Zimná kolekcia Tones by Josefina Bakošová

Zimná kolekcia Tones by Josefina Bakošová

Kategórie: Dámske oblečenie, Dámske šaty

Josefina Bakošová prichádza po roku s úplne novou kolekciou s názvom Tones. V nej rozohráva prácu s farebnými tónmi a rozvíja obvyklé strihy modelov do nových foriem.

Svoj typický rukopis návrhárka nezaprie ani v novej sezóne. Minimalizmus si podáva ruku so sofistikovaným spracovaním, jednoduché strihy ozvláštňujú asymetrické detaily a oversize veľkosti sú doplnené o opasky pre zdôraznenie pásu.

čierne aj sivé šaty z kolekcie Tones vyjdú na 316 €

čierne aj sivé šaty z kolekcie Tones vyjdú na 316 €

Kolekcii dominujú kabáty, košele a košeľové šaty, nechýba ani viac typov širokých nohavíc, variácie dlhých večerných šiat, Frack, mikiny, tričká či overaly. Farebná paleta sa skladá z prevahy jemných tónov bielej, púdrovej, krémovej, alebo svetlo sivej. Len sem tam sa z nej vynárajú akcenty žltej, odtiene modrej a dramatické čierne.

kabát je za 580 € a šaty vyjdú na 316 €

kabát je za 580 € a šaty vyjdú na 316 €

Kolekcia Tones

Nadväzuje na IMAGO farebným poňatím aj dvoj-farebnosti. Namiesto kontrastného color-blocking sú v nej ale odtiene jednej farby tón v tóne. Preto aj názov kolekcie Tones. Novinkou je netypické spracovanie odevu v oblasti krku. Okrem typických golierov (občas spojených s riasením pomocou tzv. vody) pracuje Josefina s vysokými stojačikmi až rolákmi.

Stojačiky sa objavujú u košieľ, šiat aj kabátov a preťahujú tak siluetu až k línii brady. Najmä u vlnených kabátov je tento detail v zime veľmi praktický. Hrejivú vlnu dopĺňajú kabáty z funkčného polyamidu, materiálu odolného voči vetru, dažďu aj snehu. Pri ostatných kusoch potom prevláda bavlna s elastanom, mix bavlny, viskózy a hodvábu, alebo bavlnený úplet.

oba kabáty majú jednotnú cenu 580 €

oba kabáty majú jednotnú cenu 580 €

Niečo navyše

Kolekcii sa ľahko vymykajú dvoje dlhé, večerné šaty. Prvé z nich sa skladajú z vrchnej, minimalistickej časti bez rukávov a na ňu sa od úrovne pása napoja bohaté sukne. Tá je poskladaná z cípov látky v najrôznejších tlmených odtieňoch modrej až bielej, pripomínajúce morské vlnobitie.

Druhé, nežne púdrovo-ružové, napájajú na dlhú jednoduchú sukňu nariasený pruh látky rovnakej farby, ktorý odhaľuje celé ramená a voľne splýva po rukách.

svetlé šaty sú oboje za 196 €

svetlé šaty sú oboje za 196 €

Josefina Bakošová

Je kreatívnou riaditeľkou galérie Harddecore, ktorú založila v roku 2007. Od tohto roku sa tiež venuje módnej tvorbe – najprv pod značkou Chi-Chi, od roku 2014 potom už pod vlastným menom. Sústreďuje sa na ucelené kolekcie a návrhy na zákazku, v jej portfóliu ale nechýbajú ani špeciálne projekty (napr. kolekcie pre 420 people, Odbabi atď.).

Ťažiskovými prvkami Josefininej tvorby sú kvalitné materiály, jednoduché strihy, variabilné kabáty a asymetrické košele. Jej oblečenie nosia často Petra Nesvačilová, Bára Poláková, Lenka Krobotová či David Koller.

šaty z kolekcie Tones za 196 € a kabát za 516 €

šaty z kolekcie Tones za 196 € a kabát za 516 €

Zdroj foto: Josefína Bakošová

Úvodné foto: šaty z kolekcie Tones stoja 196 € a vreckový krivák 276 €

Autor: Pavla Košík Jelínková

Štítky: kolekcia Tones, návrhárka Josefina Bakošová, šaty, kabáty, dámske oblečenie