Ideálne vykročenie do nového dňa začína kvalitným spánkom!

Ideálne vykročenie do nového dňa začína kvalitným spánkom!

Kategórie: Ostatné

Keď sa povie spánok, predstavíme si ničím nerušené driemanie v priestrannej posteli s nebesami v útulnej spálni s adekvátnou izbovou teplotou, keď nás sprevádzajú sny o našich najtajnejších želaniach. Realita však býva mnohokrát úplne odlišná a vy sa namiesto prirodzeného prebudenia za svitu slniečka a s ružovými lícami, budíte za nepríjemného drnčanie budíka s poriadnymi kruhmi pod očami. Keď sa ale poobzeráte po izbe, nič nenasvedčuje tomu, že by ste si žili zle. Miestnosť prešla nedávno rekonštrukciou čiže žiari novotou a posteľ tiež nepatrila k najlacnejším, čo je teda zle? Pravdepodobne máte do činenia so zlou voľbou matraca, ktorú ani ten najmodernejší interiér nezachráni…

Ako vybrať ten pravý?

Ako ste už sami pochopili, výber matraca by rozhodne nemal byť zanedbaný, pretože práve táto kúpa ovplyvní všetky vaše nasledujúce noci a fakt, či vstanete „pravou nohou“, alebo si aj naďalej budete pripadať, ako by ste nespali snáď od nepamäti. Otázkou ale zostáva, ako vybrať matrac, ktorý bude úplne presne vyhovovať vašim požiadavkám pre dokonalý spánok, vydrží vám dlhé roky a navyše nebude stáť celý majetok? Na výber dnes máte z nepreberného množstva veľkostí a tiež materiálov. Skôr ako sa vyberiete do obchodu, radšej si prečítajte pár informácií, ktoré vašu voľbu jednoznačne ovplyvnia a predovšetkým uľahčia.

Matrac penový

Pravdepodobne najpopulárnejším druhom matracov, sú matrace penové, ktoré sú akousi obnovou zastaraných variantov z molitanu. Ich výhoda spočíva v dlhej životnosti, pružnosti, elasticite a tvarovej stálosti, vďaka ktorej vás už nikdy nebudú trápiť problémy s boľavým chrbtom. A čo vás taktiež poteší je ekologická šetrnosť voči životnému prostrediu, ktorá je v dnešnej dobe významnou témou.

Matrace taštičkové

Taštičkové matrace si svoj názov vyslúžili vďaka taštičkovým pružinám, ktoré sú ústredným prvkom jadra matraca. A prečo sú vlastne tak zaujímavé? V prvom rade dokonale kopírujú tvar tela a chrbtice, čo je vhodné aj pre ľudí so zlou konštrukciou tela, ďalej sa pýšia ortopedickými vlastnosťami, priedušnosťou a samozrejme dlhoročnou životnosťou, na taštičkové matrace sa preto rozhodne možno spoľahnúť!

A ako spoznáte, či je vami vybraný matrac naozaj kvalitný, teda stojí za investíciu? Keď má vyššie spomínané vlastnosti ako je pružnosť, kopírovateľnosť, priedušnosť, ortopedický charakter a tvarovú pamäť, môžete sa tešiť na desiatky rokov ničím nerušeného snívania.