Takto by mala vyzerať ideálna spálňa

Takto by mala vyzerať ideálna spálňa

Kategórie: Ostatné

Každý z nás túži po určitom blahobyte a štandarde, vďaka ktorému si môže dopriať prepychovú letnú dovolenku, predĺžený víkend v zahraničí, značkové oblečenie a predovšetkým krásny a plne vybavený byt. Bohužiaľ málo komu spadnú peniaze len tak do lona. Aby sme sa mali naozaj dobre, musíme obetovať veľa času, energie a poriadne sa obrniť voči stresu, bez ktorého sa v zamestnaní jednoducho nezaobídeme. Po takto vyčerpávajúcich pracovných dňoch chceme prísť do útulného domova, kde nás privíta voňavá večera, priestranná vaňa plná relaxačnej peny a v neposlednom rade luxusná posteľ, v ktorej sa vyspíme doružova. Aby sme ale celú noc nerušene snívali a budili sa s úsmevom na perách, musíme mať kvalitné matrace.

Priestor a svetlo

Ak si ešte len vyberáte bývanie a rozhodujete sa, kde bude aká miestnosť, venujte dostatočnú pozornosť práve spálni. Čo do veľkosti môže byť pokojne menšia a ak zvolíte zabudované skrine alebo šatňu, veľa priestoru nepotrebujete. Čo však v spálni nesmie chýbať, je dostatok svetla, izba bez okien teda neprichádza do úvahy. Aby ste zamedzili nedostatku súkromia, kúpte si kvalitné žaluzie a moderné závesy, ktoré sú nielen praktické, ale slúžia ako dokonalý bytový doplnok.

Farby farbičky

Biela farba je síce symbolom nežnosti a čistoty, ale existujú typy miestností, ktorým holé biele steny nesvedčia a pôsobia akosi sterilne. Spálňa vo vás musí budiť pocit relaxácie, odpočinku a predovšetkým harmónie, stavte preto na odtiene lilavej, svetlo zelenej, marhuľovej, krémovej alebo smotanovej. Čoho sa naopak vyvarujte je sýta červená, ktorá dráždi myseľ a podporuje skôr chuť k jedlu, vhodná nie je ani ružová, ktorá sa veľmi rýchlo opozerá a radšej sa vyhnite aj všetkým studeným modrým kombináciám. V prípade, že si predsa len potrpíte na bielu klasiku, venujte pozornosť obrázkom, fotografiám a farebnejším doplnkom v podobe vankúšov, sviečok a iných zaujímavých dekorácií, ktoré kúpite aj za pár eur.

Ničím nerušený spánok

Krásne vybavená spálňa podľa vašich predstáv je vám však k ničomu, ak sa vyspíte na nekvalitnej posteli. Dolámaný, boľavý chrbát a natiahnuté svaly dokážu veľmi negatívne ovplyvniť celé dni, investovať do prvotriedneho matraca či zdravotného matraca sa teda rozhodne oplatí. Na ľahkú váhu by ste nemali brať ani lamelové rošty, ktoré sú základom pevnej postele. Poistite si ničím nerušený spánok a raz navždy zabudnite na prebdené noci.