Jarná premena interiéru? Začnite spálňou!

Jarná premena interiéru? Začnite spálňou!

Kategórie: Ostatné

Spolu s príchodom dlho očakávanej jari nastáva veľa prevratov a zmien. Tie sa však netýkajú iba módnych výkladov, teplotných rozdielov a kvitnúcej prírody, ale predovšetkým psychického rozpoloženia nás všetkých, ktoré je rozhodne optimistickejšie, veselšie a naladené na novú, farebnejšiu nôtu. Jar a jej mocné čaro nás skrátka úzko ovplyvňuje, čo je zrejmé ako na našej nálade, tak všade okolo nás. Nemožno sa teda čudovať, že aj v našich domovoch vykonávame isté zmeny, ktoré nás, aspoň pre tento rok, zbavia posledných stôp po tuhej zime. Keď aj na vás prišla nálada v podobe renovovania alebo vykonávania drobných zmien v interiéri, určite začnite v spálni…

Spálňa ako oáza pokoja

Veľa z vás možno pri zariaďovaní bytu alebo domu kládlo veľký dôraz na priestrannú kuchyňu, multifunkčné spotrebiče, pevný jedálenský stôl, pohodlnú sedaciu súpravu pre celú rodinu a v neposlednom rade prvotriednu LCD televíziu, pričom spálňu tak trochu odbilo so slovami, že tu človek trávi najmenej času. Opak je však pravdou, pretože práve tu prežívate noc čo noc tie najdôležitejšie hodiny v podobe spánku, ktorého kvalita ovplyvňuje nasledujúci deň a vaše celkové rozpoloženie. Ak ste už vtedy spálňu zariadili skôr v provizórnom štýle s myšlienkou budúceho doladenia alebo absolútnej premeny, teraz je ideálny čas dať sa konečne do práce!

Pohodlie a kvalitný spánok nadovšetko

Keď sa povie zmena interiéru, potom si väčšina ľudí predstaví nové vymaľovanie, tapety, štýlové závesy, kvetináče s kvetmi, obrázky a veľa ďalších doplnkov a dekorácií, ktoré robia byt bytom. Bez týchto detailov by samozrejme miestnosti neboli útulné a netvorili by to dôležité slovko „domov“, pre spálňu ale platia trochu iné kritériá. Všetky suveníry a dizajnérske kúsky budú razom druhoradé, ak sa budete trápiť na nevyhovujúcej posteli a nekvalitnom matraci. Ak ste si vedomí, že prebdená noc na rozkladacom gauči nie je žiadnou výhrou, z ktorej miesto ružových líc pramenia kruhy pod očami a neustála nevraživosť, je na čase sa poobzerať po novom modeli.

Keď matrace, tak kvalitné!

Výber matracov je rovnako dôležitý ba možno dokonca dôležitejší, ako voľba postele a rozhodne sa v tejto oblasti neriaďte pravidlom „kto šetrí má za tri“. V množstve nábytkových katalógov určite narazíte na ponuku postelí za pár eur spolu s matracmi ako veľmi „výhodný darček“. Kúpou takéhoto modelu si však koledujete o zničený chrbát, nehovoriac o úplne zbytočne investovaných peniazoch. Spánok je dôležitou súčasťou dňa a preto si zaslúži niečo extra v podobe luxusných matracov, ktoré vám zaručia ničím nerušený spánok či už si ľahnete s migrénou alebo prídete v skorých ranných hodinách z firemného večierka.