Kulinárske cesty naprieč Veľkou Britániou

Kulinárske cesty naprieč Veľkou Britániou

Kategórie: Ostatné

Veľká Británia je krajinou, kde sa schádzajú chute z celého sveta. Stretnete sa tu so stáročia starou tradičnou britskou kuchyňou, korenistou a exotikou nadýchanou indickou kuchyňou a nechýbajú špecialityz Afriky, Južnej Ameriky a Austrálie. Nemôže však chýbať to najlepšie zo starého kontinentu. Marks & Spencer je ideálne miesto, kde toto všetko môžete ochutnať a vydať sa na cestu za chuťou.

Krátky prehľad chutí, ktoré neodmysliteľne patria do britskej kuchyne:

Začnime s omáčkou Piccalilli ktorá je britskou interpretáciou indickej kvasenej zeleniny. Určite zaujme svojou chuťou nakladanej zeleniny konzervovanej s horčicovou a ľahko pikantnou omáčkou. Výborne sa hodí k mäsu a zelenine.

V ponuke je aj ďalšia hviezda – čatní z manga s nádychom tropickej sladkosti. Hodí sa ku všetkým pokrmom s kari. Dá sa použiť aj ako lahodná marináda na kuracie steaky alebo bravčovú panenku (vyskúšajte použiť napríklad pri grilovaní ).

Ak chcete okúsiť doslova aristokratickú chuť z kráľovskej kuchyne vyskúšajte omáčku Right Royal Mint. Postará sa o rafinovanú mätovú chuť. Perfektne chutí s jahňacím mäsom.

Ďalšia z typicky britských chutí je worčestrová omáčka. Je krásne tmavá a skrýva v sebe pikantnú chuť. Nechýba v nej sladový ocot, cukor, tamarind i korenie. Výborná je do mäsa, šalátov a nakoniec i do nápojov. Tvorí základnú ingredienciu Bloody Mary.