V roku 2019 móde kraľuje koralová!

V roku 2019 móde kraľuje koralová!

Kategórie: Dámske oblečenie, Dámske šaty, Legíny, Pánske oblečenie, Šperky, Tašky a kabelky, Topy, tričká, tielka

Ako každoročne už dvadsať rokov Inštitút Pantone vyberá farbu, ktorá naprieč sektormi bude vládnuť všetkému. Tento rok je to oproti minuloročnej výraznej Ultra Violet farba trochu jemnejšia – korálová.

Tohtoročný Pantone's Color of the Year je farba 16–1546 Living Coral. Jemná, akosi nežná, ale napriek tomu pastelovo sýta a celkom pozitívna. Bude ju možné využiť vo všetkých jej odtieňoch. Táto farba tento rok ovládne nielen svet módy, ale aj všetky ostatné odvetvia – od priemyselného dizajnu, cez nábytkársky priemysel, bytové zariadenie, obaly, grafiku, technológie, elektroniku a mnohé ďalšie.

Ťažký výber

Každoročný výber farby je pre odborníkov Inštitútu Pantone dôkladný a spojený s mnohými úvahami aj analýzami súčasných aktuálnych trendov. A berú do úvahy naozaj všetko – vplyvy prostredia a médií, tiež sociálne a ekonomické aspekty, vplyv sveta módy a filmu, alebo aj cestovanie a životné prostredie s prírodou.

Korálová v móde

A tak nás týmto rokom bude sprevádzať farba označená Pantone 16–1546 Living Coral. Je inšpirovaná živým koralom a jeho hravou premenou a výrazom. Teplý odtieň evokuje pohodlie a pozitivitu a v móde je využitý v jednoduchých farebných variáciách, zaujímavých vzoroch, štruktúrach, a dokonca aj v monochromatickom vzhľade. Prívetivý odtieň Living Coral vám v looku poskytne výrazný kontrast pre celé ďalšie spektrum farieb.

Touto farbou zvýrazníte svoj outfit, alebo doladíte tak aby bol vždy cool. Oblečiete v koralovej farbe sukňu, pančuchy, svetrík, alebo len šál a rukavice? Všetko je možné! A navyše krásne a veľmi dobre kombinovateľné s inými farbami. Takže naozaj skvelá farba pre tento rok.

Na módne doplnky ideálna farba

Áno, na nich je to ideálna farba, pretože pre povrch vašej kabelky, tašky, listovej kabelky či kamienok v šperku je jemne sýta pozitívna koralová to pravé orechové. Doslova nabáda k osloveniu a dotyku. Korálová je farba všetkých generácií naprieč vekom a pohlavím. Materiály s textom a príjemnými farbami, ako je Living Coral, môžu využiť všetci.

A aj keď sa hovorí, že je najvhodnejšou farbou pre červenovlásky a blondíny, my apelujeme – čiernovlásky a brunetky nebojte sa jej. V jemných detailoch nemôže ublížiť nikomu.

Skúsite ju tiež?

Zdroj foto: Pixabay.com, Pantone.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Štítky: farba roka, korálová, Living Koral, Pantone, módne doplnky, oblečenie