Správne črievičky na ples

Správne črievičky na ples

Kategórie: Dámske topánky, Ostatné

Chystáte sa na ples? Ale ešte nemáte zvolené správne črievičky, v ktorých by ste pretancovali celú noc? Poradíme vám, ako si vybrať pravé topánky na ples. Môžete mať tie najkrajšie šaty, ale výberom nesprávnych topánok si pokazíte vzhľad. Vhodnej plesovej obuvi a doplnkom preto venujte náležitú pozornosť.

Obuv by ste si mali vybrať až po nákupe šiat, pretože topánky by mali dokonale ladiť s večernou plesovou róbou, ako štýlovo, tak aj farebne. No ak si už kúpite lodičky pred nákupom šiat, tak ich zvoľte v univerzálnej čiernej farbe. Tou nič nepokazíte. Podľa správneho spoločenského dress codu by plesové topánky mali mať uzatvorenú špičku, no keď si zamilujete tie s otvorenou, tak etiketu tiež príliš neporušíte. Do otvorených lodičiek si ale vždy zoberte praktické pančuchy s otvorenou špičkou, ktoré na nohe drží pružný prúžok medzi palcom a ukazovákom. Nezabudnite si ale vopred urobiť na nohách dokonalú pedikúru. Zle upravené nechty môžu veľmi ubrať body na celkovom imidži.

Čo sa týka materiálu topánok, tak vhodný je satén alebo lakovaná koža. – Ideálnymi plesovými farbami sú čierna, biela, zlatá a strieborná. Nebojte se ani sýto červenej alebo modrej. Vždy je samozrejme dôležité, aby výber ladil s farbou šiat – vysvetľuje Alena Langová zo siete obchodov CCC, ktorá ponúka na nadchádzajúcu plesovú sezónu špeciálnu kolekciu večerných topánok.

Celkový vzhľad nesmiete zabudnúť doladiť vhodnou kabelkou. V prípade plesu by to mala byť samozrejme elegantná listová kabelka. Nejlepšie vo farbe šiat. Farbu šperkov môžete zladiť buď v rovnakej farbe ako je toaleta, alebo naopak kontrastne. K červeným šatám sa budú hodiť nielen červené doplnky, ale aj čierne alebo biele. Riaďte sa mottom, že menej je niekedy viac. Decentný a jemný šperk pôsobí k plesovým šatám elegantne. A pozor, dôležité je si tiež pamätať, že skutočná dáma na ples nikdy nenosí hodinky.