Jesenná kolekcia Levis: štýlovo do chladu

Jesenná kolekcia Levis: štýlovo do chladu

Kategórie: Dámske oblečenie, Pánske oblečenie, Značkové oblečenie

Nová kolekcia Levis vzdáva hold prírode, a to ako z hľadiska štýlu, tak výroby oblečenia. Koncept sezóny – Human Nature je predovšetkým o optimizme a láske k remeslu.

Ľudstvo a príroda nesmie byť vnímaná ako dve protikladné entity. Ako ľudia môžeme skúmať naše možnosti a hranice, ale stále by sme mali dbať na životné prostredie. Voľba jednoducho spočíva v zodpovednej spotrebe. A práve to je hlavné motto kolekcie Levis pre jeseň a zimu 2021, ktoré najlepšie vystihuje myšlienka „Buy Better, Wear Longer“ (slovensky „Kupujte lepšie, noste dlhšie.“)

Až dvojnásobok výroby a spotreby

Výroba a spotreba oblečenia dosiahla neudržateľnú úroveň – medzi rokmi 2000 a 2020 sa zdvojnásobila. Máme v skriniach viac vecí, ktoré nosíme menej a vydržia nám o polovicu menej ako pred 15 rokmi. Levis sa v udržateľnosti módy a odevného priemyslu angažuje a sám sa snaží ísť príkladom napríklad zavádzaním udržateľnejších materiálov aj výrobných postupov.

Nakupujte lepšie, noste dlhšie

So sloganom „Nakupuj lepšie, nos dlhšie“ chce tiež inšpirovať zákazníkov k zmene nákupných zvykov. Produkty Levis sú navrhnuté tak, aby boli odolné a obstáli v skúške časom. Kupujte ich, noste ich a majte ich radi čo najdlhšie. A ak by akékoľvek levisky, alebo džísky potrebovali opraviť, prineste ich do niektorého z Levis Tailor Shopov, kde ich opravia, alebo prerobia v niečo iné.

Human Nature

Nová kolekcia vzdáva hold prírode, a to ako z hľadiska štýlu, tak výroby oblečenia. Koncept sezóny – Human Nature je predovšetkým o optimizme a láske k remeslu. A ako vždy u Levis ide o to, aby sme vyzerali štýlovo pri všetkom, čo robíme, či už sme v práci, v škole, alebo, ako teraz stále viac času trávime doma. Nové kúsky kombinujú eleganciu a ležérnosť s moderným poňatím klasického štýlu 70. rokov.

Pre dámy a dievčatá

Najzreteľnejšie je to v novej rade zvonových a rovných džínsov a minisukne '70s High so super vysokým pásom a zapínaním na zips. Ešte hlbšie do estetiky ovplyvnenej 70. rokmi, ako by sa spojila nerdka a matfyzačka so študentkou umenia, ide kolekcia Levis Math Club – voľné retro zvony, ktoré sa začínajú rozširovať nad kolenami a končia nad členkami.

Topy sú veľmi ženské, spájajú nadýchané rukávy, kvetinové potlače, volániky a priesvitné materiály, a dokonale vyvažujú ležérnejšie prvky džínsov. Predovšetkým nové hyper džísky Prairie Trucker Jacket so širokým golierom s volánikom a peplum strihom je stelesnenie cool-girl ženskosti.

Pre mužov a chlapcov

Pánska kolekcia sa nesie v znamení maximálnej ležérnosti, a to ako z hľadiska strihov, tak štýlu. A s veľkým vplyvom 90. rokov. Týka sa to najmä novej rady džínsov So-High, ktoré majú vyšší pás a uvoľnený strih, čím odkazujú na klasický sedemdesiatkový štýl, ktorý si získal popularitu v 90. rokoch. Rozširuje sa kolekcia Stay Loose, ktorá zahŕňa voľnejšie strihy nohavíc, topov aj džísiek, a rozrastá sa tiež rad džínsov 551Z ™ Authentic Straight Crop, čo je verzia obľúbených skrátených džínsov na zips s voľnejšou rovnou nohavicou, ktorá debutovala v minulom roku.

Voľnosť a ležérnosť sa týka aj džísiek, čo potvrdzuje nový oversized strih Sunset Trucker s kontrastným menčestrovým golierom. Vychádza z koreňov pracovných odevov Levis, ale v modernom street štýle. A konečne, kategóriu pohodlných a cool nohavíc na doma aj von uzatvárajú nové Levis XX Chino EZ, ktoré vyzerajú ako klasické chino, ale vďaka elastickému pásu sú pohodlné ako tepláky.

Zdroj foto: Levis

Autor: Pavla Košík Jelínková

Štítky: Jesenná kolekcia Levis, jeseň, kolekcia, Levis, oblečenie, denim, dámske oblečenie, pánske oblečenie