Levis pod stromček? Jedinečná kolekcia Levi’s Vintage Clothing je to pravé!

Levis pod stromček? Jedinečná kolekcia Levi’s Vintage Clothing je to pravé!

Kategórie: Dámske oblečenie, Džínsy, Jeans, Rifle, Pánske oblečenie, Značkové oblečenie

Hľadáte darček k Vianociam? Neviete čím svojich blízkych potešiť? Čo tak nejaký kúsok z kolekcie Levi’s Vintage Clothing, ktorá sa obzerá za sedemdesiatkovým punkom z Louisville a oslavuje undergroundových hrdinov a všetkých, ktorí robia muziku čisto z lásky?

Na oslavu undergroundových hrdinov a všetkých, ktorí robia muziku čisto z lásky, sa kolekcia Levi's® Vintage Clothing inšpirovala punkom z Louisville 80. rokov. Mená kapiel No Fun, Squirrel Bait, alebo Slint si dnes už nikto nevybaví, ale najväčšie mesto v Kentucky malo v tom čase jednu z najvplyvnejších hudobných scén a prežívalo skutočnú undergroundovú revolúciu.

Džísky a päťstojednotky

Kapely boli veľmi nekompromisné, robili muziku pre zábavu a netúžili po komerčnom úspechu, alebo sláve. Nosili džísky a päťstojednotky. Ich jedinečný vzhľad a zvuk pripravili cestu pre explóziu grunge začiatkom 90. rokov.

Unerground všade kam sa pozriete

Kolekcia je ódou na všetko undergroundové – s farebnou škálou od žltej po fialovú v kombinácii s oranžovou, zlatou, bordovou a čiernou. Medzi kľúčové kúsky patria tričká s potlačami hmyzu a očí, sveter z 80. rokov s pavúkom v pavučine, alebo červeno-čierny oversized sveter so slzami. Nevyhnutnou časťou kolekcie sú džínsy v štýle 70. a 80. rokov, farebné menčestráky 519, flanelové košele, pruhované tričká, kockované svetre a džísky.

Ikonické repliky

Medzi replikami z archívov nájdete menčestrovú Cord Sherpa Trucker Jacket, fialovú bundu zo sedemdesiatych rokov na zips, s vreckami na cvoky a nášivkou Levi's White Tab s malým „e“, nohavice Spike Pant zo šesťdesiatych rokov, zúžené keprové džínsy v zlatožltej farbe so zipsom a medeným gombíkom.

Súčasťou kolekcie sú Halloweenské limitky

  • Džísky Trucker 557 z roku 1961 „The Colony“ sú naším milostným listom nočnému vyčíňaniu – poletujú na nich netopiere
  • Džínsy 501 „Tangled Web“ z roku 1984 sú nočnou morou každého rojka, diabol je v detailoch.

Kde kúsky zoženiete?

Kolekcia Levi's® Vintage Clothing zostáva verná štýlu louisvillských muzikantov a fanúšikov z polovice 80. rokov, ale je svieža a moderná aj dnes. Celú kolekciu nájdete v novom pražskom Levi's® Store v ulici Na Příkopě 6. Teda až sa otvorí…

Zdroj foto: Levis

Autor: Pavla Košík Jelínková

Štítky: Vianoce, Levi’s Vintage Clothing, kolekcia Levi’s