Chcete na jeseň vyzerať dobre? Využite plne potenciál vášho existujúceho šatníka!

Chcete na jeseň vyzerať dobre? Využite plne potenciál vášho existujúceho šatníka!

Kategórie: Dámske oblečenie

Nie je potrebné si každý štvrťrok nakupovať najmódnejšie kúsky podľa diktátu svetových módnych návrhárov. Svetom vládne minimalizmus, a ak sa doma nechcete utopiť v hromade nenoseného oblečenia, je potrebné si skôr kupovať nadčasové kúsky oblečenia, ktoré sa dajú s ostatným oblečením z vašej skrine dobre kombinovať. Hneď ako pochopíte plný potenciál svojho súčasného šatníka, začnete si vážiť svoje oblečenie. Zistíte, že do nadčasových búnd a kabátov sa oplatí investovať väčší finančný obnos, a tiež, že kvalitné topánky dotvárajú celkový dojem z outfitu.

S ohľadom na to, že sa ohlási upršaná jeseň a pandémia koronavírusu nás čoskoro všetkých zaženie do našich príbytkov, budete mať viac času si zorganizovať vaše skrine. Berte to ako prípravu na vianočné upratovanie. Svetová odborníčka na upratovanie, Marie Kondo, radí, aby sme si nanosili všetko oblečenie na jednu hromadu a prebrali ho raz a navždy.

Nemá zmysel si doma nechávať oblečenie, do ktorého sa snažíme už niekoľko rokov schudnúť. Bude lepšie ho darovať na charitu a vo svojej skrini si nechať len to, čo budeme niekedy ešte nosiť. Čisté, oprané oblečenie bez škvŕn, dier, či odpadnutých gombíkov.

Až si svoje oblečenie preberiete, skúste si pár kúskov skombinovať, či vlastníte základné kúsky garderóby, ako sú čierne nohavice do kancelárie, biele a čierne tričko a košele, kvalitné reprezentatívne sako, či blejzer. Na internete nájdete veľa tipov, aké kúsky by mala základná garderóba obsahovať, aby sa vám oblečenie správne kombinovalo. Stačí do vyhľadávača na google, či na youtube zadať heslo: „capsule wardrobe“ a objavia sa vám stovky najrôznejších článkov z blogov a videí, ktoré radia, aké kúsky by mala správna žena, zaujímajúca sa o módu mať doma na ramienku.

Vo vašom súčasnom šatníku je veľa potenciálu. Tento potenciál môžete objaviť napríklad výberom iba jednej položky. Vezmite si napríklad biele tričko. A potom choďte na Pinterest a zadajte „biele tričko“. A budete prekvapení, na koľko spôsobov môžete také obyčajné biele tričko nosiť. Inšpirujte sa.

Sú kúsky a farby, ktoré budú nadčasové a vždy sa budú nosiť. A ak si nemôžete dovoliť minúť celú výplatu za kompletnú obnovu vášho šatníka, a napriek tomu chcete vyzerať skvele, sú nákupy takých nadčasových kúskov spôsobom, ako vyzerať chic, a pritom sa držať rozpočtu.

Pohrajte sa s vrstvením rôznych materiálovPohrajte sa s vrstvením rôznych materiálov

Neutrálne tóny

Keď sa snažíme docieliť luxusného vzhľadu, spomeňme na C.Chanel, či J.Kennedyovú. Čo tieto dámy spája? Boli módnymi ikonami svojej doby, a je tu ešte jedna vec, keď si pozriete ich fotografie, tieto dámy priamo vynikali v schopnosti zladiť outfit k dokonalosti a robili to používaním monochromatického looku a oblečením tón v tóne v rámci jednej farebnej palety. Béžová, sivá, hnedá, biela a čierna sú farby, ktoré pôsobia čisto, udržovane a ak sú správne skombinované, dokážu váš vzhľad posunúť o niekoľko levelov vyššie. Neutrálne tóny k sebe vždy dobre ladia, zvyknite si na zdržanlivý vzhľad. Existuje aj ďalší dôvod, prečo sa odporúča investovať do neutrálnych tónov, keď si kupujete luxusné kúsky. Môžete ich kombinovať s čímkoľvek.

Monochromatický look

Vyššia dievčenská pri obliekaní, ďalší stupeň od neutrálnych tónov je obliecť sa od hlavy až k päte úplne monochromatická, asi toho nedocielite kúskami, ktoré už doma máte, pretože je absolútne nutné, aby všetky súčasti vášho outfitu mali rovnakú farbu. Inak pokus o monochromatický look bude pôsobiť skôr rozpačitým dojmom. Najlepšími kúskami pre monochromatický look sú komplety a obleky, blejzre do polovice stehien kombinované s mierne širšími nohavicami, teraz na jeseň sú veľmi obľúbené oversized saká a kabáty, kombinované s puzdrovou sukňou, ktorá kopíruje krivky vášho tela. Oversized štýl sa musí vedieť, a ak máte širšie ramená, či nižšiu postavu typu „jablko“ s pár kilami navyše, radšej sa mu vyhnite.

Chelsea topánky sú jesenné must-haveChelsea topánky sú jesenné must-have

Venujte pozornosť doplnkom

Pokrývky hlavy, šatky a šály a kvalitné topánky sú to, čo dodá vášmu oblečeniu šmrnc. Na jeseň sú nutnosťou nízke čižmy, alebo tzv. chelsea topánky, ktoré sa hodia ako k nohaviciam, tak aj k sukniam, najlepšie v niekoľkých farbách čiernej a hnedej. Je len na vás, či si ich kúpite na podpätku, či bez neho. Ďalšie topánky, ktoré by ste mali vlastniť, sú klasické poltopánky na zaväzovanie, môžu byť ozdobené módnym dierovaním, či ornamentami, pár kvalitných topánok na výlety do prírody a samozrejme jedny naozaj kvalitné lodičky so stredne vysokým podpätkom, okolo 5 centimetrov, na ktorých vydržíte celý deň v práci, ponúka sa obligátna čierna farba, ale naozaj odporúčame si ich kúpiť v pleťovej farbe, také aké nosí vojvodkyňa Kate. Predĺžia vaše nohy a hodia sa naozaj úplne ku všetkému, ak budete chcieť, aby pôsobili luxusnejším dojmom, kúpte si ich z materiálu, akým je brúsená koža, alebo semišové, aj keď sú náročnejšie na údržbu, oplatí sa vám, pretože vyzerajú jednoducho dokonale .