Lyžiarska móda a vybavenie zlacňuje

Lyžiarska móda a vybavenie zlacňuje

Kategórie: Oblečenie - eshopy, Značkové oblečenie

Výpredaj lyžiarskeho oblečenia a tiež stále nové kolekcie. Február praje milovníkom zimných športov. Avšak tento rok je iný, mnohí z nás sú nútení za snehom odcestovať do zahraničia, a tak predajcovia stavajú na nižších predajných cenách oblečenia a samotného vybavenia. Špecializované predajne s luxusným oblečením na lyže a vybavením však ceny prevažne zachovávajú rovnaké. Tí, ktorí trávia na zjazdovkách väčšinu zimného času, radi investujú do prepracovaných kúskov, prípadne už len priebežne ladia najrôznejšie detaily. Iní zamieria rovno do požičovní a s pobehovaním po obchodoch sa takmer netrápia.

Lyže Gafski. Autor: www.gafski.czLyže Gafski. Autor: www.gafski.cz

Dnes zakúpime oblečenie na lyže bežne v obchodných domoch, ktoré ponúkajú hneď niekoľko špeciálnych oddelení zameraných na športové oblečenie. Urobila som preto menší prieskum. Nadšene som sa hnala do centra Decathlon, kde má byť všetko vybavenie pre športových priaznivcov. Sortiment je naozaj rozmanitý, ale predsa len som sa necítila byť spokojná. Od všetkého niečo a dohromady nič… Priemerná známka za tri. Naopak väčší výber som zaznamenala v Intersporte. Navyše som mala zrejme šťastie aj na veľmi ochotnú obsluhu, a tak mi bolo všetko náležite vysvetlené. Nechcem tráviť hodiny čítaním na internete a zisťovať, aké vybavenie je najvhodnejšie. Môžem sa maximálne inšpirovať, ale osobná prehliadka obchodu a konzultácia so šikovnou obsluhou je bezkonkurenčná.

Všetky tieto obchody aj mnohé ďalšie ale iste poznáte. Rada by som upozornila na taliansku značku lyží (a lyžiarskych doplnkov) Gafski. Nadchla ma ručná výroba a precízny prístup k vykonanej práci. Remeslo sa už dnes tak často nevidí a je dobre, že najmä u športov ešte nevymrelo. Kvalitné lyže Gafski sú vo svete už pomerne dobre známe a u nás si svoje miesto rýchlo budujú.

Ručnú výrobu ocenia aj tí, ktorí chcú mať lyže presne podľa svojho želania – napríklad aj s logom firmy. Na úžasný proces ručnej výroby sa môžete pozrieť na krátkom videu:

Súčasne sú v ponuke Gafski skialpové palice, špeciálne lyžiarske okuliare a helmy alebo športové kamery.

Hoci sezóna zdanlivo nadobúda viac svoj koniec, môžete si urobiť radosť lyžiarskym oblečením z výpredaja, ktoré dobre poslúži budúcu sezónu alebo si naopak kúpiť nejaký skvost do svojej zbierky – možno práve ručne vyrábané lyže.

Zdroj úvodnej fotografie: www.gafski.cz

Štítky: oblečenie na lyže, luxusné lyžiarske oblečenie, výpredaj oblečenia