Talianska móda - malá jesenná inšpirácia

Talianska móda - malá jesenná inšpirácia

Kategórie: Dámske oblečenie

Nejedna žena hľadá na začiatku novej módnej sezóny inšpiráciu v dámskych magazínoch, čítaním lifestylových blogov alebo sledovaním módnych prehliadok. Trendy bývajú jasne vymedzené a sú pre danú sezónu akýmsi špecifikom. Avšak vždy je možné objaviť niečo netradičné, zaujímavé – odlišné. Čiastočnou inšpiráciou sa môže stať tiež talianska móda, ktorá sama osebe nesie isté špecifiká. Talianky sú smelé ženy a rady dokážu len pohľadom predať to, čo práve nosia. Poďme sa dnes nechať hojdať na vlnách jesennej talianskej módy.

Leidiró. Autor: www.leidiro.itLeidiró. Autor: www.leidiro.it

Každá značka má určité zameranie, aj keď sa priamo nevymedzuje na elegantnú či športovú módu, sú v nej viditeľné určité spájajúce prvky. Zoberme si napríklad luxusnú značku Liu Jo, ktorá by sa v širšom slova zmysle dala považovať za vyjadrenie ženskej elegancie a jemnosti. Kolekcie obsahujú cenovo drahšie kabáty a saká, dámy tu zoženú perfektne padnúce office sukne a nohavice. Na druhej strane sa niekedy objaví kolekcia (ako je tá tohtoročná FW 2014) oplývajúca neuveriteľným glamom spôsobeným punkrockovými prvkami a výraznými kontrastmi. Liu Jo tento rok vsádza na jemnosť čipky, saténu a hodvábu. Stavia proti nim silného súpera v podobe materiálu kože a koženky, prípadne využíva prvky z denimovej módy.

Trošku opačným smerom sa vydala značka Koralline, ktorá väčšinou hýri módnymi výstrelkami a odvážnejšími modelmi. Jesenná kolekcia je síce plná farieb, ale na druhej strane v sebe ukrýva rýdzo elegantné outfity. Saká a spoločenské nohavice striedajú večerné topy a blúzky. V duchu trendov sa tu medzi materiálmi objavuje koženka a semiš.

Koralline. Autor: www.koralline.itKoralline. Autor: www.koralline.it

Ešte nahliadneme do módneho okienka značky Leidiró. Aj ona má vo svojej ponuke, koženkové nohavice alebo kabáty s koženkovými rukávmi. Zameriava sa výrazne na pleteninu. Medzi obľúbené budú tento rok patriť svetrové kabáty alebo oversize potrhané svetre.

Zdroj úvodnej fotografie: www.leidiro.it

Štítky: talianska móda