Festivalová móda

Festivalová móda

Kategórie: Dámske oblečenie, Topy, tričká, tielka

Síce sa nám prvá časť prázdnin pomaly preklápa do svojej záverečnej časti, ale festivaly tým rozhodne nekončia. Väčšinou ide o jedinečný hudobný, divadelný či festivalový zážitok. Na druhej strane sú tieto akcie ako stvorené pre módnych guru, objavujú sa na nich totiž často netradičné modely a nekonečné módne inšpirácie.

Autor: www.love-secondhand.czAutor: www.love-secondhand.cz

Reporty z festivalov bohato zaisťujú organizátori na svojich stránkach, magazíny alebo tradične blogeri. Aká festivalová móda je vám blízka? Trápite sa v obopnutých džínsoch alebo vyrážate v teplákoch a topánkach?

Autor: www.love-secondhand.czAutor: www.love-secondhand.cz

Favoritom číslo jedna na módnom poli festivalov sú jednoznačne šortky. A to ideálne džínsové, otrhané, so zipsami s cvočkami, s čímkoľvek, čo sa odlišuje od štandardu. In sú stále šortky s vysokým pásom a s obľubou sa kombinujú s crop topy. A vlastne prečo nie. Pre prípad núdze si pribalíme dlhší pletený sveter, obujeme členkové tenisky a môžeme vyraziť.

S nohami na zemi.S nohami na zemi.

Keď už sme na festivale, doprajeme si popustiť uzdu módnej alchýmie. Čo takto handmade tenisky – zdobené netradične a originálne. Nakoniec farebné tenisky a gumáky sprevádzajú festivaly pravidelne každý rok.

S módou súvisí celková vizáž. Otvoríme brány jedinečnému líčeniu, air brush makeupu alebo čomukoľvek, čo vás pred zrkadlom napadne. Trblietky, metalické tiene, predĺžené riasy, výrazné očné linky a hlavne rúž! Páni sa nemusia nechať zahanbiť, ak máte potrebu, pobaviť sa nad udivenými pohľadmi okoloidúcich, pokojne si dovoľte nejakú tú výraznejšiu linku tiež. Ostatne permanentný makeup je v kurze a predovšetkým očné linky už dávno nie sú len pre ženy.

Autor: Silvie TaAutor: Silvie Ta

Autor úvodnej fotografie: Zdeněk Jakl Photography

Štítky: festival