Čo si zaobstarať pred príchodom bábätka?

Čo si zaobstarať pred príchodom bábätka?

Kategórie: Ostatné

Každý z nás raz spozná partnera, s ktorým by rád zostarol a skôr alebo neskôr začne plánovať založenie rodiny, ktorá je akýmsi automatickým krokom po dlhoročnom vzťahu a tiež v čase, keď vám začnú tikať biologické hodiny. Rozvinúť siahodlhú debatu na tému deti je jedna vec, ale mať nový prírastok do rodiny to chce naozaj starostlivo zvážiť. Ak ste skalopevne rozhodnutý zapracovať na bábätku, potom by ste rozhodne mali vedieť, bez čoho sa od prvého dňa narodenia, v žiadnom prípade nezaobídete.

Na prechádzky, do mesta a na návštevu

S príchodom novonarodeného potomka si budete možno chvíľu zvykať, že ste prišli o svoju samotu a nezávislosť. Áno, ale stále sa môžete vydať za kamarátkou, rozhodne však nie, do zafajčeného prostredia, ísť sa „potešiť“ s kreditnou kartou do nákupného centra tiež nie je žiadny problém, ale ťahať so sebou ťažký kočík, vás dlho baviť nebude a čo sa najrôznejších návštev týka, skrátka a jednoducho už budete vždy minimálne dvaja, pričom všetku pozornosť na seba strhne malé batoľa. Aby ste sa svojich obľúbených aktivít nemuseli vzdať nadobro, kúpte si pomocníkov, ktorí vám veľa práce uľahčia. Reč je o precízne vyrobených autosedačkách, stoličkách na kŕmenie a zabudnúť nesmiete ani na kočíky Tako, ktoré pohodlne povozia vaše bábätko a vám sa, vďaka ľahkej manipulácii, uľaví od namáhavej driny. Malé dieťa vám dá samo osebe dosť zabrať, prečo si teda život trochu nezjednoduchšiť?

Dobrú noc a sladké sny

Obzvlášť v dojčenskom veku strávi bábätko prevažnú dobu v postieľke ako sladký, spiaci anjelik, venujte výberu postieľky preto naozaj veľkú pozornosť. Nechajte si odborne poradiť kde sa dieťa najlepšie vyspí, akou farbou vymaľovať izbu, kam posteľ umiestniť a či zvoliť nejaké hračky s uspávacou melódiou. Všetky tieto, zdanlivo nedôležité faktory, úzko ovplyvnia spánok a vývoj, neponechávajte preto nič na náhodu.

Hurá na hory!

Každoročne ste s partiou priateľov jazdili na hory do súkromnej chaty, ale tento rok vás vďaka ratolesti žiadne lyžovanie nečaká? Prestaňte smútiť a radšej rovno pribaľte plienky a detskú kombinézu, pretože vyrážate spoločne, ako rodina. Horské hrebene síce lákajú k zjazdu, ale skvele poslúžia aj k prechádzkam a popoludňajším aktivitám v nižších polohách. Kúpte si detské sánky, vďaka ktorým nebude žiadna zimná radosť problémom a deťom navyše pobyt na čerstvom vzduchu neuveriteľne prospeje.