5 jednoduchých rád, ktoré vám pomôžu skryť brucho aj boky

5 jednoduchých rád, ktoré vám pomôžu skryť brucho aj boky

Kategórie: Dámske oblečenie, Šperky

Luxusné šaty a väčšie bruško nie sú pre všetky ženy ideálna kombinácia. Aj z tohto dôvodu sa túto inkriminovanú časť tela snažíme pred zvedavými pohľadmi skryť. Niekomu v tom pomáha diéta, zdravý životný štýl a pravidelný pohyb. Iné dámy si zas vedia poradiť inak a možno viac nafúknuté bruško alebo iné a nie práve dokonalé krivky zamaskovať vhodne zvoleným oblečením.

Ako to funguje? Tu máte niekoľko jednoduchých trikov:

Pred obtiahnutým uprednostnite voľnejšie strihy oblečenia

Na optické „maskovanie“ nedokonalostí tela sú ideálne jednofarebné druhy oblečenia. Avšak, aj keď tmavé farby pôsobia vizuálne výhodnejšie, neznamená to, že by ste sa mali vyhýbať pastelovým odtieňom. Béžová, krémová, pistáciová a svetloružová sú farby, ktoré môžete bez obáv zvážiť.

Väčšiu dôležitosť má však strih oblečenia, ktorý by mal byť voľnejší. Nosenie priliehavých kúskov len zdôrazňuje prípadné nedokonalosti postavy.

Taktiež je vhodné preferovať vrstvenie bez výrazného zvýrazňovania pása a bokov. Rovnako je možné zvážiť kombináciu prvkov oblečenia v rovnakej farbe pre jednotný a pôsobivý vzhľad, ktorý oživia krásne náušnice biele zlato.

Vyberte si odev so zvislými pruhmi

Vedeli ste, že vďaka vertikálnym ozdobám, vzorom a pruhom môžete opticky pôsobiť vyššie a štíhlejšie? Dôležité však je brať do úvahy aj šírku pruhov a ich frekvenciu, pretože široké pruhy vám môžu vizuálne pridať na objeme, takže je lepšie uprednostňovať oblečenie s úzkymi a často sa opakujúcimi pruhmi. Výbornou voľbou môžu byť kombinácie čiernych a bielych farieb alebo kombinácia bielych a modrých pruhov.

Zvýraznite inú časť tela

Jednou z ďalších možností, ako „skryť“ brucho alebo boky, je odpútať od týchto častí tela pozornosť. Môžete to urobiť tak, že zaujmete hornou časťou tela, konkrétne prsiami. Alebo si oblečiete štýlové krátke spoločenské šaty, v ktorých vyniknú vaše pekné nohy. Vždy však myslite na to, že je dôležité si vybrať oblečenie, v ktorom sa cítite pohodlne a sebavedomo.

Uprednostnite o niečo dlhšie strihy šiat

Ak si chcete odevom dopomôcť k lepšiemu výzoru, pri výbere šiat, uvažujte nad oblečením s rovným strihom. Skvelou voľbou môžu byť aj veľké kvetinové vzory. Lichobežníkové šaty sú ďalšou alternatívou, ktorá dokáže diskrétne zakryť oblasť brucha. Rovnako obľúbené sú nádherné dlhé spoločenské šaty s vyšším pásom.

Vyskúšajte voľné topy, tričká a tuniky

Voľne strihnutý vrchný kúsok oblečenia je ďalšou výbornou voľbou pre tých, ktorí nechcú zdôrazňovať oblasť brucha. Dôležité je však dbať na to, aby oblečenie nebolo o niekoľko veľkostí väčšie, pretože v takomto prípade vašu postavu len zbytočne opticky zväčšuje. Doplnkom takéhoto outfitu môže byť napríklad otvorená bunda, ktorá celkový vzhľad dokonale dotvorí a všetko potrebné zamaskuje.

Zdroj obrázkov: 1.yuriyzhuravov/A­dobeStock.com 2.Gravity Digital/Adobe Stock.com