Zisťovali sme koľko oblekov potrebuje Slovák. Výsledok vás prekvapí.

Zisťovali sme koľko oblekov potrebuje Slovák. Výsledok vás prekvapí.

Kategórie: Pánske oblečenie

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko oblekov potrebuje priemerný slovenský muž? Koľkými kusmi by mal disponovať, aby pokryl spoločenskú potrebu a nebol mimo dress-kódu? Otázka je to vskutku náročná, my však pre vás skúsime nájsť odpoveď.

Najdôležitejším kritériom pri výbere pánskeho obleku je jeho vhodný strih a veľkosť. Nech už kupujete oblek na akúkoľvek príležitosť, táto podmienka musí byť vždy splne-ná – oblek by mal sadnúť ako uliaty. Aktuálne sa vyrábajú obleky na všetky typy postáv – stredná, podsaditá, vysoká aj športová. Následne si môžete vybrať:

  • klasický strih, ktorý bude rešpektovať vašu osobnosť
  • slim fit, v ktorom zdôrazníte vašu jedinečnosť.

foto: mono.fashion

Druhým krokom je výber materiálu. Na výber sú:

  • umelé materiály – napr. polyester, polyamid, atď… Neobsahujú žiadny prvok prírodných vlákien. Majú dobré vlastnosti na údržbu, sú však veľmi málo komfortné, neprispôsobivé a zadržujú teplo. Kompenzujú to nízkou cenou.
  • zmesové materiály – najčastejšie používané. Obsahujú zmes prírodných vlnených a ume-lých vlákien. Dôvodom na kombináciu je cena vlny, ale tiež pridanie dodatočných vlast-ností. Dopomáha sa tak ľahšiemu žehleniu, menej krčeniu a väčšiemu pohodliu pri nosení.
  • vlnené obleky – obsahujú čisto prírodný materiál. Vlna v zime zahreje a v lete schladí. Látka príjemne sedí na tele a dýcha. Má prirodzený lesk. Aj tento typ môže mať rôzne nano úpravy na jednoduchšiu údržbu a čistenie.

foto: mono.fashion

Ďalším faktorom výberu správneho obleku je značka. Aktuálne je na trhu množstvo rôz-nych zahraničných, ale aj slovenských značiek pánskych oblekov. Ak chcete vyskúšať rôznych výrobcov, zväčša musíte navštíviť každý jeden obchod zvlášť, čo býva únavné a náročné na čas. Objavili sme však špecializovanú predajňu s pánskymi oblekmi, ktorá ponúka až 14 výrobcov na jednom mieste – MONO. Pohodlne si tak môžete vyskúšať a zistiť, ktorá značka vyhovuje práve vám.

foto: mono.fashion

Pri výbere obleku musíme hovoriť aj o jeho cene. Pre mnohých Slovákov je práve toto kritérium najdôležitejšie. Ale skutočne je? Záleží na tom, koľko oblekov potrebuje. A koľko teda?

Ak si muž zvolí vhodný strih i veľkosť, vyberie správny materiál a staví na svoju značku, bude mať jeden oblek, ktorý sa hodí na všetky príležitosti vyžadujúce formálny odev1. V kombinácii s ďalšími doplnkami (košeľa, vesta, kravata, motýlik, vreckovka, obuv, atď…) môže svoj vzhľad a mieru formálnosti veľmi ľahko obmieňať. A to už je výhodná investícia.

Ak si neviete poradiť s výberom vhodného obleku pre vás alebo vášho partnera, neváhajte sa obrátiť na odborníkov. S radosťou vám poradia.

____________
1 Neberieme do úvahy pracovné prostredie, kde je pánsky oblek vyžadovaný firemnou etiketou – tam je počet potrebných oblekov samozrejme vyšší

titulní foto: Peter Radvani