Farba roku 2022 Very Peri v móde: Nájde si miesto aj vo vašom šatníku?

Farba roku 2022 Very Peri v móde: Nájde si miesto aj vo vašom šatníku?

Kategórie: Dámske oblečenie, Pánske oblečenie, Tašky a kabelky, Značkové oblečenie

Už 23 rokov vyhlasuje Pantone Color Institut farbu roku, ktorá je inšpiráciou pre módne a dizajnérske značky z celého sveta. Pre rok 2022 inštitút vôbec prvýkrát vytvoril úplne nový odtieň. Farba dostala názov Very Peri.

Opasok Guess, obchod Marciano & Pinko v Fashion Arena Prague Outlet, outletová cena 49 €.

Pre farebnú módnu inšpiráciu sme vyrazili do pražského outletového centra Fashion Arena Prague Outlet.

Dámsky krivák Trussardi, obchod Trussardi vo Fashion Arena Prague Outlet, outletová cena 199 €.

Program farieb Pantone

Vytvorenie novej farby v rámci vzdelávacieho farebného programu Pantone Color of the Year nastalo po prvýkrát v histórii. Podľa inštitútu Pantone je to reakcia na globálne inovácie a transformácie, ku ktorým v dnešnej dobe vo svete dochádza.

Peňaženka Ecco, obchod Ecco vo Fashion Arena Prague Outlet, outletová cena 74 €.

„Odtiene fialovej sú v posledných rokoch v kolekciách svetových aj lokálnych značiek čím ďalej populárnejšie. Preto produkty vo farbe Very Peri nájdu zákazníci aj v našom centre, navyše za výhodné outletové ceny,“ hovorí Lenka Čapková, riaditeľka Fashion Arena Prague Outlet .

Pánska mikina Gant, obchod Gant man vo Fashion Arena Prague Outlet, outletová cena 89 €.

Unikátny Very Peri

Sivá a žltá, teda farby roku 2021, boli pre tento rok nahradené unikátnou Very Peri, ktorej základom je široká paleta intenzívnej modrej s bohatými fialovo-červenými podtónmi. Tohtoročný farebný favorit vyjadruje podľa inštitútu bezstarostnú sebadôveru a smelú zvedavosť, ktorá oživuje nášho kreatívneho ducha. Ako najveselší a najteplejší z modrých tónov má byť symbolom premeny, ktorou svet prechádza.

Topánky ECCO, obchod ECCO vo Fashion Arena Prague Outlet, outletová cena 86 €.

Krásne levanduľová

Hrejivý, výrazný levanduľový tón môže obstáť úplne samostatne, ale rovnako tak má potenciál v najrôznejších kombináciách, vďaka ktorým môžete docieliť podmanivých outfitov. Spojenie bieleho základu s drobnými akcentmi Very Peri je svieže a súčasne nepôsobí presladene. Skvele sa hodí aj k všestrannej sivej, jemnej béžovej, ale aj oranžovým, alebo žltým odtieňom, ktoré sídlia na opačnej strane farebného spektra.

Batoh Ecco, obchod Ecco v Fashion Arena Prague Outlet, outletová cena 119,99 €.

Práve škárovaním oranžových a žltých odtieňov s Very Peri môžete docieliť to, že každá z týchto farieb bude pôsobiť naživo a energicky. Pokiaľ ide o kombinácie s modrou, rozhodne sa nebojte kombináciou s akýmkoľvek odtieňom džínsoviny, funguje skvele.

  • Zdroj info a foto: Martin Šemík – Surikata PR
  • Autor: Pavla Košík Jelínková
  • Úvodné foto: Remienkové topánky Marciano, obchod Marciano & Pinko v Fashion Arena Prague Outlet, outletová cena 59 €.

Štítky: Farba roku 2022, Very Peri, móda, šatník