Puma RE.GEN: móda z recyklovaných materiálov a textilného odpadu

Puma RE.GEN: móda z recyklovaných materiálov a textilného odpadu

Kategórie: Dámske oblečenie, Pánske oblečenie, Tašky a kabelky, Značkové oblečenie

Bežná móda začína byť pomaly prežitkom a zvoľna namiesto nej nastupuje udržateľné módne oblečenie. Je to pochopiteľné, pretože je nutné spätne spracovať odpad, ktorý vyprodukujeme.

Značka Puma začala s udržateľnosťou vo svojich produktoch už dávno a jej ďalším počinom je nová kolekcia RE.GEN, zameriavajúca sa na regeneráciu nepotrebných odpadových materiálov.

RE.GEN je, keď…

Kolekcia je inšpirovaná myšlienkou znovu využitia niečoho, čo zaniklo, a svojím prostredníctvom vdychuje odpadovým materiálom druhý život. Táto dynamická kolekcia obuvi, odevov a doplnkov je vyrobená z priemyselného odpadu vzniknutého pri výrobe produktov Puma a ďalších recyklovaných materiálov.

Druhá šanca

Značka Puma tým dáva textilným odpadom z výroby druhý život a kolekcia RE.GEN je preto veľmi podstatná – je cool, módna, štýlová a udržateľná. Je vyrobená z recyklovaných materiálov a textilného odpadu.

Forever better

Kolekcia RE.GEN potvrdzuje záväzok značky Puma znížiť dopad na životné prostredie v duchu svojho motta „Forever better“. Pri výrobe produktov novej kolekcie bol využitý regenerovaný odpadový textil: odevy sú vyrobené z recyklovaného polyesteru, alebo aspoň z 20% percent recyklovanej bavlny a vrchná časť všetkej obuvi obsahuje minimálne 20% recyklovaného materiálu.

Tri druhy

Kolekcia RE.GEN využíva tri druhy recyklovaného materiálu: kožené odrezky z vlastnej produkcie Puma, bavlnené odrezky z väčšej priemyselnej výroby a polyester vyrobený z recyklovaného plastu. Výsledkom je moderná kolekcia, ktorá dáva odpadom nový zmysel.

Tvorba aj konštrukcia

RE.GEN využíva recyklačný proces nielen pri tvorbe produktu, ale tiež pri rade konštrukčných prvkov. Napríklad celoplošná potlač nesie vzor inšpirovaný rozbitým plastom, čím odkazuje práve na recykláciu.

Produkty z celej kolekcie obsahujú neočakávané kombinácie materiálov a strihov inšpirovaných tiež upcykláciou. Každý kúsok RE.GEN má recyklovaný odznak TPU a štítok, ktorý rozpráva príbeh produktu.

Kde RE.GEN dostanete kúpiť?

Urobte krok k lepšej budúcnosti s kolekciou RE.GEN, ktorú môžete zakúpiť v Českej republike už teraz vo Footshop a Shoes Industries a na PUMA.com.

Zdroj foto: Puma

Štítky: Puma RE.GEN, Puma, RE.GEN, kolekcia RE.GEN, móda, recyklácia, recyklovaný materiál, textilný odpad