VONA second chance: udržateľná móda od návrhárov

VONA second chance: udržateľná móda od návrhárov

Kategórie: Dámske oblečenie, Dámske šaty, Topy, tričká, tielka

Udržateľná móda je skloňovanie všade okolo nás. Niet teda divu, že vznikajú také projekty ako je VONA. Poznáte ju?

VONA je second chance, ktorý vznikol vlani v októbri. A nie je to len tak obyčajný second hand. Je to nový „sekáč“ s kúskami od návrhárov. VONA teda ponúka vyradené kúsky zo starších a starých kolekcií či prehliadok od lokálnych módnych návrhárov. Vďaka tomu si svoj originálny outfit tu môžete zaobstarať za pár eur!

Keď sa povie VONA

VONA je projektom „dvoch bláznivých báb“ ako o sebe samy hovoria – Evy a Petry. Dlho chceli realizovať nejaký zmysluplný projekt. Rozmýšľali, premýšľali až vymysleli VONA second chance – sekáč plný starších kúskov lokálnych návrhárov.

Aj pre bacuľky

Eva s Petrou oslovili lokálnych návrhárov, či im nechcú poskytnúť modely zo starých kolekcií, kúsky z prehliadok, alebo prototypy podľa ktorých by sa šilo ďalej. S tým, že im dajú second chance (druhú šancu) ". VONA myslí aj na dievčatá, ženy a dievčatá s postavami nie práve modeliek a preto ponúka aj módne kúsky vo väčších veľkostiach.

Bolo by predsa škoda, nechať všetky tie návrhárske kúsky ležať ladom v ich ateliéroch bez povšimnutia. A tak všetky bez rozdielu dostali skutočnú druhú šancu (second chance). Môžu vášmu looku dodať originalitu a prekvapiť od prvopočiatku – cenou aj kvalitou.

Showroom VONA second chance

Všetky kúsky vo VONA second chance sú totiž originály. VONA tak dostáva módu od lokálnych návrhárov z fashion weeku do ulíc medzi širokú verejnosť. Možno ich nájsť v pondelok a v stredu od 16: 00 – 19: 00 hodiny nielen v showroome VONA second chance na Blanickej 25, Praha 2 na prvom poschodí, ale aj na rôznych módnych akciách a blších trhoch.

A ak sa vám deň ani čas kedy majú otvorené nehodí, zavolajte a dohodnite sa na inom termíne. Podporte udržateľnosť v móde, ktorá je ich cieľom!

Viac informácií o VONA second chance

Zdroj foto: VONA

Autor: Pavla Košík Jelínková

Štítky: VONA second chance, návrhári, staré kolekcie, udržateľná móda, dámska móda