Vianoce trochu inak: s darčekmi od lokálnych návrhárov

Vianoce trochu inak: s darčekmi od lokálnych návrhárov

Kategórie: Dámske oblečenie, Pánske oblečenie, Šperky

Nie je nič lepšie ako darovať niečo naozaj od srdca. Tým môže byť darček s príbehom od českých návrhárov. Každý kus so sebou totiž nesie príbeh, ktorý sa dozviete priamo od tvorcov samotných.

Ak sa bojíte, že nedokážete vybrať správny kúsok, kúpte vianočný poukaz a váš miláčik bude si môcť vybrať naozaj to, čo chce. Stavte na kvalitné materiály, starostlivú prácu a lokálneho návrhára.

Džínsy na mieru

Neviete, čo darovať vášmu partnerovi? Problém zohnať kvalitné a padnúce džínsy totiž nemajú len ženy, ale aj muži. Darujte k Vianociam poukaz na džínsy na mieru od popredného českého návrhára a krajčíra Romana Humlíčku, ktorý šije džínsy v raw kvalite, či dry, teda surové, bez akýchkoľvek úprav, ktoré imitujú obnosený vzhľad, ten džínsom dodá až ich majiteľ. Zakúpite na Romanhumlicek.com a Dziny-na-miru.cz alebo v obchode F.Designers: Store & Atelier, Týnská ulička 10, Praha 1. A cena je 240 €.

Šperky od Kláry Bielej

Elegantné strieborné náušnice a náhrdelník z kolekcie Lief od šperkárky Kláry Bielej znázorňujúce stáročné listy stromov. Šperkárka sa snaží zachytiť, genius loci doby, ktorý pamätajú storočné stromy. Sú nemými svedkami minulosti a v ich pamäti sú skryté udalosti mnohých generácií. Rovnako tak ako ručne vyrobený šperk v sebe ukrýva vždy originálny príbeh svojho vytvorenia. Náušnice stoja 156 € a náhrdelník 196 €. Zakúpite na Klarabila.cz .

Hodvábna šatka Ivany Follovej

Hodvábna šatka ručne farbená prírodnými farbami od návrhárky Ivany Follovej, ktorá oblieka niekoľko rokov známe české osobnosti. Šatka skvele doladí celý outfit a určite poteší každú ženu bez ohľadu na vek. Šatku dostanete v rôznych veľkostiach, alebo ju možno objednať na mieru. Jej cena je 24 € pri veľkosti 70 × 45 cm. K dispozícii na Ivanafollova.cz .

Kabát, overal, alebo šaty od Pavla Berkyho

Teplý vlnený kabát so vzorom v čierno-hnedej farbe od známeho návrhára Pavla Berkyho, ktorý pôsobí v Prahe a Londýne. Čierny vlnený jednodielny overal so vzorom, ktorý skvele sadne každej postave. Jeho kúsky môžete zakúpiť na Pavelberky.com alebo v obchode F.Designers: Store & Atelier, Týnská ulička 10, Praha 1. Kabát vyjde na 314 €, overal na 447 € a bavlnené šaty na 283 €.

Pelerína, alebo náušnice Jenny Jeshko

Pelerína je ikonou slovenskej módnej návrhárky Jenny Jeshko, ktorá šije peleríny z rôznych látok, viac alebo menej zdobené a na mieru. Okrem toho má pelerína skvelé schopnosti maskovania nedostatkov a vyzdvihovania predností. Veľmi ju ocenia ženy, ktoré potrebujú zvýrazniť pás. Cena začína od 196 €. Alebo zdobené náušnice s ručne šitou čipkou od Jenny Jeshko. Autorka sama vyrába čipku, ktorú potom ďalej dotvára ozdobami. Používa rôzne typy plastových a sklenených korálok, kovové ozdoby a filigrán. Cena náušníc je od 18 €. Zakúpite v F.Designers: Store & Atelier, Týnská ulička 10, Praha 1 alebo na Jennyjeshko.com .

Vianočný poukaz s tromi módnymi zážitkami

Neviete, čo darovať svojej mamičke, kamarátke alebo sestre? Life is Fashion a Dovýroby pre vás pripravili unikátny vianočný balíček, ktorý vás zavedie do sveta česko-slovenskej udržateľnej a eticky vyrábanej módy. V januári, februári a marci budete mať možnosť navštíviť tri skvelé akcie. Atelier Pavla Berkyho, ktorý vám predstaví svoju tvorbu, povie niečo o trendoch, materiáloch a o módnom svete. S nízko prahovou pracovnou dielňou pre ženy v sociálnej tiesni Metráž Design si vyrobíte šperky. Nakoniec si užijete otvárací večierok pop up butiku s českými návrhármi Life is Fashion. Cena poukazu je 76 € a zakúpite ho na Dovyroby.cz .

Zdroj foto: Dziny-na-miru.cz; Klarabila.cz; Pavelberky.com; Jennyjeshko.com; Dovyroby.cz; Ivanafollova.cz; Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Štítky: oblečenie od módnych návrhárov, pánske oblečenie, dámske oblečenie, šperky, módne doplnky, šatka, kabát, overal, džínsy