Nike a jej kolekcia NikeLab Gyakusou

Nike a jej kolekcia NikeLab Gyakusou

Kategórie: Dámske oblečenie, Dámske topánky, Legíny, Pánske oblečenie, Značkové oblečenie

Celosvetová značka Nike predstavuje ďalšiu, o level silnejšiu a lepšiu generáciu kolekcie NikeLab Gyakusou. Kolekcia športového a tréningového oblečenia je ďalším spojením značky Nike s návrhárom Juna Takahashi. A hoci tento tím funguje už viac ako päť rokov, stále ukazuje nové a nové ďalšie možnosti v oblasti športového oblečenia.

Je to príznačná spojitosť. A tiež pochopiteľná. Sám Juna Takahashi je zapáleným športovcom a bežcom, čiže má veľa čo dať športovej kolekcii, v poradí už dvanástej v spojení so značkou Nike. Svetlo sveta tak uzrelo súznenie technológie Nike a poňatie dizajnového návrhára. A to poňatie veľmi trendové, šik a hoci na športových kúskoch, krásne jemné.

Návrhár Jun Takahashi

Jun Takahashi má svoju vlastnú značku Undercover, spolupracuje s mnohými subjektami a okrem toho vo svojom voľne si obúva tenisky a vyráža behať. Preto dobre vie, čo športujúci ľudia potrebujú aj s čím sa pri svojich aktivitách stretávajú. K pohybu potrebujú vo svojom odeve aj úložný priestor, aby si mohli uschovať kľúče, mobil, alebo pár drobných do automatu na vodu. A tak Jun Takahashi premýšľa, skúma a testuje čo, ako a kam umiestniť, ktoré vrecko, či malý priestor na mobil, ako riešiť a realizovať aby nič neprekážalo pri pohybe športovcov a nekazilo mu radosť z aktivity. A kolekcia pomenovaná s názvom Gyakusou je vyladená na maximum.

Kolekcia Gyakusou

Tá je určená pre jar 2016. Orientuje sa na zmeny počasia, vodeodolné materiály a vrecká, do ktorých možno ľahko a efektívne uložiť všetko potrebné, a to vrátane nadbytočných vrstiev športového oblečenia. Pre kolekciu bolo aj mapované, na ktoré časti odevu najviac dopadá dážď pri behu a tým presne umiestnené zosilnené nepremokavé panely na hrudník a ramená. Takto je koncipovaný NikeLab Gyakusou Rain Map Jacket.

A naopak laserové perforácie NikeLab Gyakusou Impossible Light Jacket dávajú tejto ľahučkej bunde priedušnosť presne tam, kde je to najviac potrebné, a tak perfektne ochráni bežcov pred rozmarmi jarného premenlivého počasia. Trendové šortky NikeLab Gyakusou Dri-FIT Woven Racer Short zase dostali inovatívne zadné clever vrecko, do ktorého sa dá bez problémov schovať čokoľvek z nadbytočného oblečenia. Napríklad ľahká mikina, alebo druhé tričko, ktoré máte na sebe ako ďalšiu vrstvu pri behu.

Podobnú chytrú vychytávku v podobe vrecka majú tiež legíny NikeLab Gyakusou Dri-FIT Utility Speed. O pohodlie a správnu teplotu sa stará materiál Dri-FIT. Pre zmenu NikeLab Gyakusou Dri-FIT Knit Short Sleeve Top, vďaka ventilácii ktorá reaguje na teplotu tela, tento kúsok na tele ochladí prehriateho bežca a dodá mu impulz k ďalšej akcii.

A vo finiši ideme na nohy – k topánkam. Bežecká obuv Nike v špeciálnej edícii Gyakusou – NikeLab LunarEpic Flyknit x Gyakusou, má nový dizajn v podobe zvýšeného goliera topánky, ktorý nohu obopne a dodá jej podporu aj pevnosť spojenú s plynulosťou pohybu členku. Vďaka medzipodrážke Lunarlon, ktorá je tvarovaná laserom dáva nohe pri behu a nášľape hladký prechod od špičky po pätu, pričom podrážka s extra odpružením športovej obuvi dávajú nový rozmer.

Jarná kolekcia NikeLab x Undercover Gyakusou je dostupná na Nike.com a u vybraných predajcov NikeLab.

Zdroj foto: Nike

Štítky: NikeLab x Undercover Gyakusou