Kúsok Mexika do slovenskej jesene

Kúsok Mexika do slovenskej jesene

Kategórie: Dámske oblečenie, Oblečenie - eshopy

Vládu sychravých dní jednoznačne preberajú teplé vrchné odevy. A ak sa vám ešte nechce haliť do kabátov a búnd, skúste sa pre zmenu zababušiť do ponča. Vnáša do jesenných dní kúsok Mexika!

Pončo je príjemný a originálny, často farebný odev, pôvodom z Mexika, kde je úplne bežnou súčasťou odevov každého – od mladých až po starých Mexičanov. A také pončo je de facto veľký kus vlnenej, alebo bavlnenej látky s otvorom pre hlavu, väčšinou nezošitej a voľne na bokoch splývajúcej, inokedy v rámci súdobých módnych trendov zošité a potom aj s otvormi na ruky.

Ležérne a pohodlne

Pončo je veľmi ležérne a pohodlné na nosenie, a dnešná móda ho poníma v mnohých materiáloch aj podobách a farebnom prevedení. Veľmi pekné sú pončá so strapcami a lemované koženými remienkami, veľkú obľubu si získavajú aj tie s kapucňou alebo rolákom.

pončo je veľmi ležérne a pohodlné na noseniepončo je veľmi ležérne a pohodlné na nosenie

Jednoduché a trendy

A na strihu takého ponča nie je nič zložité, a tak mimo ponuku módnych obchodov a obchodíkov, si ho môžete vyrobiť aj doma – upliesť, uháčkovať, alebo aj ušiť z vhodného materiálu. A tým je doslova čokoľvek – ľan, bavlna, vlna, menčester, flauš, tvíd aj najrôznejšie zmesi materiálov. Samozrejme medzi najpríjemnejšie a najhrejivejšie sa radia pončá vlnené a ak chcete luxus, kúpte si rovno pončo kašmírové.

Vrstviť s pončom

A pretože súčasná jesenná móda dovoľuje ba priamo vyzýva k vrstveniu odevov a to aj v tých najmenej reálnych podobách, môžete do neho zakomponovať práve pončo. To sa môže stať úplne najvrchnejšou trendy vrstvou aj cez ľahšiu bundu a kabát.

veselý hrejivý a mäkučký spoločník do nepohody aj slnečných jesenných dníveselý hrejivý a mäkučký spoločník do nepohody aj slnečných jesenných dní

Vždy a všade

Využijete ho všade a vždy – na prechádzky po meste, relax v prírode, na nákupy a pochôdzky aj do práce, alebo na cestovanie. S pončom do šatníka dostanete šik a ležérnu eleganciu. Je kombinovateľné na mnoho spôsobov a v dodá grif každému outfitu a pristane všetkému – od sukní cez legíny až k nohaviciam.

Pončo je veselý, hrejivý a mäkučký spoločník do nepohody aj slnečných jesenných dní, ktorý vám vždy spríjemní deň.

Zdroj foto: Pinterest.com

Štítky: pončo, originálne, hrejivé, z Mexika