Balada o legínach

Balada o legínach

Kategórie: Dámske oblečenie, Legíny

Kde sa vzali, tu sa vzali, zrazu do módneho sveta legíny prišli, a tak začala balada o legínach…

Legíny – obopínajúce telo, sexi a pritom veľmi pohodlné. V súčasnom módnom svete sú rýdzo ženskou záležitosťou. Neodmysliteľná súčasť dámskej garderóby, s ktorou sa dá hravo v rámci outfitu čarovať. Oblečenie s nimi dostáva nový rozmer – ženský, ležérny aj športový.

Odkiaľ sú?

Kde sa vlastne vzali, a kde hľadať ich pôvod? Prvé legíny vznikli už niekedy okolo 15. storočia v Európe. A hoci dnes sú súčasťou dámskych outfitov, pôvodne boli určené pre pánov. Vtedy muži nosili upnuté gamaše (dnešné legíny) ak tomu kabátec s apartným veľkým golierom a naberanými rukávmi. Tenké legíny boli určené predovšetkým proti chladu. A pozor dámy, muži ich obdobu nosia aj dnes, len nie sú vidieť, získali podobu spodkov pod nohavice. Podľa súčasnej módy tak tento upnutý kúsok u mužov možno vidieť len v športe a umení – gymnastike, balete, cyklistike.

Najväčší rozmach zaznamenali legíny niekedy v 60tych rokoch. Dostali aj podobu v troch štvrtkových dĺžkach – tzv. capri dĺžky. A legíny ako také, si obľúbili všetky ženy bez rozdielu veku. Naprieč ďalšími dňami a rokmi sa legíny predrali až dodnes. A čelné priečky módnych rebríčkov ovládajú stále.

Joppla / Flickr.com

Joppla / Flickr.com

V šatníku ich má každá žena

Najčastejšie sú legíny vyrobené z kombinácie nylonu a lycry alebo bavlny a polyesteru. Môžu ale byť tiež vlnené, hodvábne alebo z rôznych syntetických materiálov. A sú nielen jednofarebné, ale aj vzorované.

A prečo legíny áno?

  • sú až neskutočne pohodlné
  • dostať ich vo všetkých veľkostiach, dĺžkach aj farbách a vzoroch
  • ochraňujú pred chladom
  • vhodné k akémukoľvek outfitu – od letných šiat, cez kombináciu s dlhým svetrom až po športové oblečenie k pohybovým aktivitám.
  • sú niekedy až neuveriteľne lacné
kardaMoon / Flickr.com

kardaMoon / Flickr.com

A náš tip? Chudnúci leggins!

Nie, nepomýlili sme sa. Existujú špeciálne legíny, podporujúce chudnutie. Samozrejme iste poznáte kompresnú bielizeň a kompresné legíny, ale tieto špeciálne fungujú na inej báze. Kombinácia striebra, medi a uhlíka v jemnej bavlne pri kontakte s pokožkou stimuluje krvný obeh a podporuje látkovú výmenu. Sú anatomické a skvele padnú pod každé oblečenie. Sú finančne náročnejšie, ale tak ideálnou investíciou do kúska užitočného odevu…

A pri každodennom a pravidelnom nosení (aj pod oblečenie, či na noc) uberajú na objeme v problematických partiách už po niekoľkých týždňoch. Nielenže vám ich nosenie sformuje postavu, čo je akýsi vedľajší efekt, ale výrazne napomáhajú redukcii váhy a celulitídy. Za 5 týždňov nosenia je preukázaný úbytok až o 6 cm v páse, cez boky a stehná. A ak sa u toho budete ešte hýbať a športovať, bude výsledok ešte markantnejší!

Úvodný obrázok: Serisen/Flickr.com

Štítky: balada, legíny, pohodlné, sexy, športové