Rozprávanie o svetroch

Rozprávanie o svetroch

Kategórie: Dámske oblečenie, Pánske oblečenie

Jeseň je v plnom prúde, a mnohokrát prefukujúci vietor a chlad nás nútia sa priobliecť. V žiadnom šatníku by v týchto dňoch už nemal chýbať sveter, ktorý patrí k základným odevom chladných dní.

Nezanedbateľná súčasť outfitu

Sveter spolu so šatkami, šálmi, čiapkami a členkovými topánkami hrá v súčasnej jeseni hlavnú úlohu. Je príjemným a hrejivým doplnkom akéhokoľvek outfitu, pričom môže byť jeho módnym doplnkom, detailom a bodkou, ktorá dá celkovému oblečeniu ten správny grif.

A čo je vlastne sveter?

Je to určitý druh oblečenia, najčastejšie pletený, a to ako z prírodných vlákien, tak z umelých. Býva využívaný práve v chladnejších ročných obdobiach k zatepleniu tela. Svetre môžu byť rôzne – jedno alebo viac farebné kombinácie, vzorované, alebo bez vzorky, so zapínaním na gombíky, zips alebo cez hlavu. A sveter, ktorý kryje aj krk sa nazýva rolákový sveter.

HedgoesoFibres/Flickr.comHedgoesoFibres/Flickr.com

Napriek chladu

Neberte chladné dni na ľahkú váhu a prioblečte sa. Nedostatočné oblečenie a následné prechladnutie skutočne nestojí za to, aby ste potom doma preležali dni, keď ste mohli niečo podnikať s rodinou a priateľmi.

Vyberáme sveter

Svetrík by sme si mali vybrať taký, aby sme sa v ňom cítili dostatočne v teple a tiež príjemne. Skrátka aby sme nemrzli, a zároveň v ňom vyzerali šik. Sveter by nám mal dobre padnúť, byť skôr voľnejší, aby sme si pod neho mohli obliecť blúzku či tričko s dlhým či krátkym rukávom.

Podľa pocitu a obľúbenosti

Samozrejme každý rok podlieha nejakým módnym trendom. Módny boom sa nevyhýba ani svetrom. Trendy v móde sú síce dobrým vodítkom, ale mali by sme dať aj na vlastné pocity a to, ako sa vo svetri cítime. Čo sa farebnosti týka, je pekné držať sa práve populárneho farebného spektra a toho čo frčí. Súčasná móda sa prikláňa k pestrosti v šport štýle, a tlmeným farbám v elegancii. Avšak úplne najlepšie je prikloniť sa k farbe, ktorá vám podľa typu pleti svedčí, a takisto vyberajte také farby, ktoré sú vaše obľúbené a o ktorých viete, že vám pristanú.

Ravles/Flickr.comRavles/Flickr.com

Skvelé možnosti súčasnosti

Svetre sú v dnešnej dobe na trhu v najrôznejších variantoch a vyzerajú všetky skvele, nech sú športové, vzorované, alebo elegantné a jednofarebné. Ponuka je skutočne bohatá, obsiahne svetre výrazné a sýto farebné, s asymetrickými aj pravidelnými vzormi až po jednofarebné a v tlmených farbách. Je len na vás, ktorý a koľko kúskov si do svojho šatníka zaobstaráte. Navyše sa dnes nosí takmer doslova všetko ku všetkému, a tak variácií na outfity je nepreberné množstvo. A len a len vy si rozhodnete, aký sveter si k čomu oblečiete.

Úvodný obrázok: Unidexset/Flic­kr.com

Štítky: svetre, chladno, outfit, módne, trendy