Ako byť na jeseň in?

Ako byť na jeseň in?

Kategórie: Dámske oblečenie

Chcete vyzerať dobre v každej situácii, za každého počasia aj v každom ročnom období? Až si budete kupovať oblečenie na jeseň, musíte sa vyvarovať pár chýb, ktoré by mohli váš jesenný outfit pokaziť. Ako teda na to?

Uvedomte si, že je jeseň

Prvé, čo si musíte uvedomiť je, že je jednoducho jeseň. Kvetované šaty na ramienka alebo sandále sú naozaj mimo, a to aj keď práve vykukne na pár hodín slniečko. Samozrejme, že šiat sa vzdávať nemusíte na jeseň ani v zime (o tom si môžete prečítať tu), ale vyložene letným potlačiam sa vyhnite.

kožené aplikácie vyzerajú skvele; zdroj: tyyli.czkožené aplikácie vyzerajú skvele; zdroj: tyyli.cz

Nebráňte sa kože alebo koženke

K jeseni sa tieto materiály naozaj hodia. Nemusíte byť oblečená celá v koži, ale skúste napríklad klasický krivák. Ak ste si naozaj nie istá, že ste ten správny typ pre kožené oblečenie, kúpte si napríklad len svetrík s koženými aplikáciami (kožené ramená).

Nebojte sa vybočiť z radu

Niektoré ženy majú pocit, že k jeseni sa hodia len čierne topánky. To je úplný nezmysel. Skúste béžový semiš, hnedú alebo vínovú kožu alebo si kúpte kľudne metalickú obuv. Na ulici vás rozhodne nikto neprehliadne.

metalická obuv; zdroj: shoe-shop.czmetalická obuv; zdroj: shoe-shop.cz

Vrstvenie vyzerá dobre a navyše budete v teple

Cez tielko navlečiete tričko s výstrihom, ktoré tielko čiastočne odhalí. Cez to kardigan a navrch ešte oversize sveter. Znie to možno trochu preplácane, ale skúste to. Uvidíte, že vrstvenie môže vyzerať naozaj dobre.

Prezrite si kúsky z minulého roka

Aj tam určite nájdete niečo, čo sa dá ešte použiť. Ale pozor! Ak ste za posledný rok pribrali alebo schudli a kúsky vám nesedia – nenoste ich. V tomto prípade musíte investovať do nových kúskov. Ale možno vám tie z minulého roka padnú zase ten budúci.

priesvitný dáždnik je tento rok in; zdroj: tyyli.czpriesvitný dáždnik je tento rok in; zdroj: tyyli.cz

Nezabudnite na dáždnik

Dáždnik nie je len obranou proti dažďu, ale aj módny doplnok. Nejde sa o drahú záležitosť, takže si ich pokojne môžete zaobstarať niekoľko a kombinovať tak, aby sa vám hodil ku zvyšku outfitu.

Úvodný obrázok: Vladimir Pustovit/flickr.com

Štítky: jeseň móda, jeseň 2014