Trendy potlače jar 2014

Trendy potlače jar 2014

Kategórie: Dámske oblečenie, Topy, tričká, tielka

Každá sezóna so sebou prináša trendy motívy vzorov. Niektoré z nich sa udržia na módnom poli slávy niečo dlhšie a iné zmiznú tak rýchlo, ako sa objavili. Tento rok si prídu na svoje milovníci výtvarného umenia, pretože sa na predajných pultoch objavia abstraktné motívy, často pripomínajúce neurčité fŕkance. Ďalším variantom budú geometrické vzory aj nepravidelné tvary. Stále sa stretneme so zvieracími vzormi a kvetinovými motívmi. Hoci sú v kurze pastelové odtiene, stretneme sa aj s metalickými odtieňmi a neónmi. To všetko sa prepája s vyššie uvedenými vzormi a vytvára nesúrodý celok. Finálny efekt je ale veľakrát jedinečný a veľmi originálny.

Tričko s potlačami zvierat. Autor: www.asos.com

Tričko s potlačami zvierat. Autor: www.asos.com

Jednotlivé motívy sú podporené aj voľbou materiálov. Zmyselne pôsobí využitie čipky a priesvitných materiálov. Niekedy tvorí iba nepatrný detail (rukáv, spodný lem trička, pruh na legínach) alebo je naopak výrazným prvkom na danom kuse oblečenia. Veľmi obľúbené sú tričká s čipkou po celej dĺžke chrbta alebo šaty s priehľadnými časťami na dekolte. Pripojme opäť niektorý zo vzorov či motívov a užime si slobody, ktorú móda ponúka.

Zvieracie motívy jar 2014

Jedným zo vzorov, ktorý sa stabilne drží medzi módnymi trendmi, je zvierací vzor. Jar 2014 sa bude niesť vo vzore zebry. Vo svojej kolekcii ho zaradila napríklad značka Geox a tak vznikli štýlové „zebrie“ tenisky.

Animals print. Autor: www.asos.com

Animals print. Autor: www.asos.com

Kvetové vzory všade okolo nás

Kvety sa objavili už v zimných kolekciách. Síce išlo skôr o decentnejšie poňatie, najmä čiernobiele, ale aj tak si svoje miesto našli. V súčasnej sezóne sa viac stretneme s potlačami na nohaviciach i košeliach, na šatách aj blúzkach. Kvety zasypú naše odevy aj doplnky a bude to určite veľmi príjemné, pretože kvet patrí medzi akýsi symbol jari a leta.

Kvetinový vzor. Autor: www.asos.com

Kvetinový vzor. Autor: www.asos.com

Abstraktné vzory

Ako poslednú pripomeniem abstrakciu. Náhodné motívy, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou vznikali ako obyčajné imaginácie v hlavách dizajnérov. V tomto prípade často záleží viac na farebnej koncepcii než na vzoroch samotných.

Šaty s geometrickými vzormi. Autor: www.asos.com

Šaty s geometrickými vzormi. Autor: www.asos.com

Odvážite sa tento rok do vzorov?

Zdroj úvodnej fotografie: www.asos.com

Štítky: vzory jar