Čo všetko je súčasťou outfitu?

Čo všetko je súčasťou outfitu?

Kategórie: Dámske oblečenie, Dámske šaty, Dámske topánky, Džínsy, Jeans, Rifle, Pánske oblečenie, Šperky, Tašky a kabelky, Topy, tričká, tielka, Značkové oblečenie

Súčasťou každého správneho a do konca dotiahnutého outfitu je aj vhodné líčenie, šperky a účes. Bez nich by to nešlo. Outfit by bol neúplný.

Outfit je, keď…

Čo to je vlastne outfit? Vieme všetci, o čom je reč? Outfit je celkové oblečenie ženy alebo muža. Väčšinou sa tak nazýva farebne zladené oblečenie v odtieňoch módneho štýlu. Ale nemusí to tak byť. Ako outfit je všeobecne vnímaný odev spolu s líčením, účesom, šperky a doplnky (kabelky, topánky, šály, a pod.).

MartaKanga/Flickr.comMartaKanga/Flickr.com

Líčenie so súčasťou outfitu

Áno, aj správne a primerané líčenie patrí pod pojem outfit. Určite sa nenalíčíme pre pracovné a denné povinnosti rovnako, ako na večierok, párty či ples. A preto by líčenie malo byť zodpovedajúce danej udalosti aj časti dňa. Líčenie je estetickou úpravou tváre pomocou dekoratívnej kozmetiky. Jeho úlohou má byť akési podčiarknutie osobnosti a skrášlenie. Decentné potlačenie chýb a vypichnutie predností danej osoby (väčšinou ženy). Ideálne líčenie zvýrazňuje vzhľad človeka nenápadným a prirodzeným spôsobom, čím značne upevňuje sebavedomie. Spôsob líčenia závisí od veku a štýlu človeka, jeho vkusu a farebných preferenciách, ale aj s daným prostredím, módou, a typom pleti. Techník líčenia je veľa a vždy je nutné dobre daný úmysel a nalíčenie zvážiť. Nie každý a nie vždy si môže dovoliť všetko. Je to individuálne. Tu platí úplne, že „menej je niekedy viac“.

DimitryValberg/Flickr.comDimitryValberg/Flickr.com

Šperk a bižutéria

Šperkom rozumieme cenný predmet, klenot zhotovený prevažne z drahých kovov a kameňov. Bižutéria je vyrobená z prírodnín, kamienkov, korálok a ďalších drobností. Oboje vo svojom výsledku slúži k ozdobe šiat a tela. A aj šperky by mali ladiť s daným outfitom.

BursBerries/Flickr.comBursBerries/Flickr.com

Ako na to?

Súčasná doba dáva pestré možnosti. Vždy záleží na tom, na akú príležitosť sa obliekame a zdobíme. Niektoré spoločenské udalosti si vyžadujú striedmosť a klasiku. Ale napospol dnes nie je nutné striktne sa držať boomu doby, ale možno sa obliecť a nalíčiť tak ako sa to páči nám, aby sme sa dobre cítili.

JessicaQuirk/Flickr.comJessicaQuirk/Flickr.com

V reáli je tu niekoľko možností ako sa obliecť:

  • Kontrasty – ponúka využitie farebných protikladov (čierna-biela, čierna-červená, biela-tmavo modrá, a pod.)
  • Tón v tóne – je vyladenie do jednej farby v mnohých jej odtieňoch napr. hnedá – od svetlo hnedej až po hrdzavú a tú najtmavšiu čokoládovú)
  • Zladiť vyvážene 2–3 farby – je možnosť, keď k danému (napríklad dvojfarebnému) odevu doladíme topánky, šperky, účes, líčenie, kabelku v týchto farbách odevu alebo podobných a spolu patriacich.
  • Farebné hranie – fantázia v akcii. Kto má rád sýte, farebné a veselé obliekanie, ten zajasá a vyblázni sa…
  • Hraná nesúrodosť – tu sa skombinujú farby, ktoré podľa módnych zvyklostí „nejdú“ k sebe a neladia. Taká malá provokácia.

Úvodný obrázok: CassieSassy/Flic­kr.com

Štítky: outfit, súčasť, šperky, líčenie