Módne trendy pre sezónu jar/leto 2014 - diel 2.

Módne trendy pre sezónu jar/leto 2014 - diel 2.

Kategórie: Dámske oblečenie

V minulom článku ste si mohli prečítať o prvých piatich trendoch na sezónu jar/leto 2014. Išlo o kvetové potlače, neprehliadnuteľnú bižutériu, čipky a ďalšie. Vo výpočte trendov môžeme pokračovať:

6. Kabelky zásadne do ruky

Taká listová kabelka na plese je takmer samozrejmosť. Tento rok sa ale kabelky do ruky dostávajú aj do ulíc alebo do práce. Priestoru vo vnútri nie je príliš, takže obsahom bude len to najpotrebnejšie. Dôvodom je vraj to, aby sa ženy prestali schovávať za veľkými kabelkami a ukázali sa v celej kráse.

7. Loafers a „slip–ony“

Loafers sú ľahké letné topánky na jar či leto, ktoré môžeme prirovnať napríklad k mokasínam. Nájdete ich väčšinou semišové vo svetlých, čiernych aj výrazných farbách. Často tiež s aplikáciami na špičke, cvokmi alebo korálikmi. „Slip–ony“ sú ich obúvacou príbuznou s platformou.

8. Nohavice s vysokým pásom

Nie je vôbec dôležité, či sú nohavice alebo džínsy modré, biele či farebné. Nezáleží ani na tom či sú úzke alebo so širokými nohavicami. Džínsy s vysokým pásom sú veľkým tohtoročným hitom a sú veľmi pekné skombinované napríklad s obyčajným tričkom a už spomínanými loafers alebo lodičkami.

nohavice s vysokým pásom; zdroj: primabutik.cznohavice s vysokým pásom; zdroj: primabutik.cz

9. Oversize alebo o číslo väčšie

Oversize strih znamená, že je vám daný kúsok oblečenia o kvapku väčší. Hodí sa na tričká, svetre či košele. Pekné sú napríklad s úzkymi džínsami s vysokým pásom. K širokým vrškom sa hodia úzke nohavice. O tom už ste si mohli prečítať v článku Ako vybrať tie správne džínsy.

10. Pastelové farby nesklamú

Pastelový kúsok nesmel chýbať vo vašom šatníku už minulý rok a tento rok platí to isté. Marhuľová, púdrovo ružová, lila, mätová… ale predovšetkým nebeská modrá. Také farby by mali mať vaše nové nohavice, top či aspoň nejaký ten šperk. Kombinujte ich s bielou, krémovou alebo jemnými farbami.

oversize svetr; zdroj: spartoo.czoversize svetr; zdroj: spartoo.cz

11. Metalické odlesky tento rok letia

Zlatý alebo strieborný top či sukňa vás krásne rozžiari, ale je to záležitosť skôr pre odvážnejších. S metalickými odleskami to nesmiete preháňať, celá sa do nich určite nezahaľujte. Ak chcete byť trošku decentnejšia, vyberte si len metalickú kabelku alebo napríklad topánky. Kombinovať sa dá takmer so všetkým.

To ešte stále nie je všetko. O ďalších trendoch tohtoročnej jari a leta sa dočítate v ďalšom diele.

pastelové nohavice; zdroj: tamsinlondon.czpastelové nohavice; zdroj: tamsinlondon.cz

Úvodné foto: clochet.com (loafers od ZARA)

Štítky: trendy, móda 2014