Päť tipov na jarné kabátiky

Päť tipov na jarné kabátiky

Kategórie: Dámske oblečenie

Apríl nastolil v mojej skrini alarmujúci zmätok. Nevedomosť človeka neospravedlňuje, a tak je absencia jarného dámskeho kabátika takmer neospravedlniteľná. Bohužiaľ nepatrím medzi nadšencov, ktorí si vystačia so športovou bundou. Výber zahŕňa džínsovú bundu, koženkový krivák a úplne nepoužiteľný kabát. Robiť prievan v skrini na začiatku apríla je jednoducho neskoro. Rozhodla som sa pre vás pripraviť päť tipov na dámske kabáty, ktoré ma počas môjho súkromného pátrania zaujali.

Kabát číslo jedna – Asos

Priznám sa, že často hľadám inšpiráciu na internetových stránkach Asos, pretože v sebe ukrývajú trendy veci zaujímavých strihov. O to mi presne išlo. Ako uliaty kabát, ktorý nebude ani príliš výrazný ani nudný. Taký akurát s originálnym strihom, výšivkou alebo iným detailom.

Hneď pri prvom kliknutí, zásah. Kabát waterfall od Asos nemá chybu. Veľký, s ohromným golierom, perfektná šedá farba, dobrá dĺžka. Tip číslo jedna je na svete.

Kabát waterfall. Autor: www.asos.com

Láska na prvý pohľad – kabát číslo dva

Značka Zara ma baví a inšpiruje. Vždy v jej kolekciách nájdem niečo nadčasové aj úplne inovatívne. Láska na prvý pohľad! Červený kabátik tesne pod zadok. Ľahko nazberané rukávy sú roztomilé, len sa bojím, ako sadne pri krku. A tak sa ešte pozriem po ďalšom.

Dámsky kabátik Zara. Autor: www.zara.com

Tretí kabát – trench coat Zara

Trench coat nepatrí práve medzi moje obľúbené kabáty. Zväzujú ma myšlienky na „klasický kúsok v šatníku“. Kabát, ktorý nikdy nezostarne. Oveľa viac ma bavia jeho drobné inovácie. Vybrala som pre vás tento čierny model.

Trench coat. Autor: www.zara.com

Kabát ako kimono?

Ďalší adept na víťazný kabát by sa mohol ukrývať na pultoch značky Mango. Svieže outfity kolekcie plné trendov zaručujú úspech. Chvíľu sa túlam vo vodách klasiky, až narazím opäť na jedinečný kúsok. Kabát ala kimono s kratšími rukávmi voľnejšieho strihu. Tento strih sa tento rok navyše osvedčí aj u blúzok a svetrov.

Kabát kimono. Autor: www.mango.com

Sveter a kabátik v jednom

Na záver úžasná forma kabátika – svetrový kabátik. Je k dostaniu v mnohých prevedeniach nielen v internetovom obchode Asos. V jesenných kolekciách ho mala napríklad značka Leidiró.

Kabátik Asos. Autor: www.asos.com

Zdroj úvodnej fotografie: www.asos.com

Štítky: dáske kabáty