Jarné džínsové kraťasy

Jarné džínsové kraťasy

Kategórie: Dámske oblečenie

Denimová móda sa hreje na poli obľúbenosti už niekoľko sezón. Doba, kedy boli džínsy iba pracovné nohavice, je dávno preč a ich popularita sa drží stabilne na veľmi vysokých priečkach. S džínsovými kraťasmi je to iné. Chvíľu sa pohojdávajú na vlnách slávy a chvíľu surfujú ono nechcené dno outsiderov. Pomerne stabilne sa držia pánske džínsové kraťasy ku kolenám a dámske klasické džínsové kraťasy bez výrazných aplikácií. Módna sezóna 2014 so sebou ale prináša trendy, ktoré džínsové šortky obsahujú a dávajú im nový rozmer.

Biele šortky Mango. Autor: www.mango.comBiele šortky Mango. Autor: www.mango.com

Aj keď o novom poňatí sa nedá príliš hovoriť. Inšpirácia sa odráža v zrkadle dôb minulých a doupravuje iba to, čo už bolo raz vymyslené. Čím viac retro a heritage vzhľad, tým lepšie. Zabudnite na nudné džínsové kraťasy bez najmenšieho nápadu. Mali by byť aspoň trochu potrhané, s výraznými lemami alebo nášivkami.

Čierne jeanové šortky. Autor: www.mango.comČierne jeanové šortky. Autor: www.mango.com

Jarnú sezónu si budú užívať priaznivci DIY módy. Stačí vytiahnuť zo skrine staré jeany po rodičoch, odstrihnúť im nohavice, málinko potrhať či namočiť v save a trendy šortky sú na svete. Pre menej aktívnych si také skvosty prichystali módny návrhári.

Kde kúpiť zaujímavé džínsové kraťasy?

Budeme sa držať dostupných zdrojov. Načo čerpať inšpiráciu tam, kde nie je príliš dostupná. Všeobecne platí, že v kurze sú boyfriend šortky a šortky potrhané – ripped. Pranie nie je presne špecifikované. Častejšie sa síce objavujú šortky svetlé, ale nie je to pravidlo. Džínsovina naopak pomaly dostáva do svojich vlákien farby a tak sa môžeme stretnúť s kraťasmi v červenej alebo ružovej farbe.

Niekoľko modelov sa nachádza v predajniach značky Zara. Avšak výber nie je tak veľký ako predchádzajúce sezóny, pretože miesto preberajú iné typy šortiek. Aj tak si tam pochopiteľne vyberieme štýlové kúsky, pretože Zara vždy drží krok s trendmi.

Denim kraťasy Zara. Autor: www.zara.comDenim kraťasy Zara. Autor: www.zara.com

Veľký výber má naopak značka Mango. Ponúka denim šortky veľmi krátke v klasickom prevedení a tým myslím bez potrhania, aplikácií či iných prvkov. Ďalej sa objavujú džínsové kraťasy s nižším sedom, nohavicami ku kolenám alebo šortky zdobené – najčastejšie potrhané.

Kraťasy s nízkym sedom. Autor: www.mango.comKraťasy s nízkym sedom. Autor: www.mango.com

Kontrastujú tak dva štýly. Jeden je veľmi ležérny inšpirovaný urban lookom a druhý je triezvy, úplne neprovokatívny a možno ho čiastočne považovať za nadčasový.

Zdroj úvodnej fotografie: www.zara.com

Štítky: denim kraťasy