Farebné jarné doplnky

Farebné jarné doplnky

Kategórie: Dámske topánky, Šperky, Tašky a kabelky

Extravagantné doplnky bývali výsadou luxusných módnych domov a ich veľkolepých prehliadok. Nevedeli sme si predstaviť mohutné šperky inak, než ako súčasť večernej róby. Vyhýbali sme sa veľakrát aj autorskej tvorbe mladých slovenských dizajnérov. Dnes už je všetko inak. Túžime po originalite a cielene vyhľadávame šperky výrazné. Nebránime sa netradičným modelom obuvi ani kabeliek. Jar sa prebúdza do malebných dní v duchu odtieňov, poďme ju spoločne privítať aspoň v módnom svete.

Možno stále bojujete s predstavou elegantných perál v kombinácii s klasickým tričkom a džínsami. Každá myšlienka má svoj potenciál. Je dobré strážiť sa, aby človek neprekročil určitú hranicu vkusnosti. A keď by prekročil? Kto môže určiť, čo je v móde vhodné a čo nie. Ponúka sa nám toľko štýlov, farieb a nekonečné množstvo kombinácií, že polemizovať nad vkusom každého z nás by bolo pomerne komplikované.

Autor: www.klara-bartheldi.comAutor: www.klara-bartheldi.com

Výrazné náhrdelníky a náramky v duchu posledných trendov ponúkajú tradičné značky ako je HM, Lindex alebo Zara. Čo tak vyraziť na nejaký z fashion marketov a porozhliadnuť sa po naozaj netradičných kúskoch? Sama som pred dvoma rokmi objavila na Holešovice Fashion Markete pôvabnú slečnu Evu, ktorá pod značkou Vivien handmade vytvára záušnice. Isté kúzlo môžu ponúknuť aj blšie trhy. Neraz som sa na nich stretla s náhodnými predajcami pozostalostí ponúkajúcimi aj šperky z českého granátu za veľmi nízke ceny.

Autor: www.vivien-handmade.skAutor: www.vivien-handmade.sk

Zhrnutie: trendy sú výrazné šperky veľkých rozmerov. Materiály môžu byť rôznorodé, najmä ale v pestrom farebnom prevedení. Tým sa dostávame k etno prvkom a indiánskej móde. Inšpirácia je úplne zrejmá. Stretneme sa s pierkami, korálkami, koženými šnúrkami alebo strapcami.

Topánky budeme v jarných dňoch potrebovať ešte uzavreté. Predsa len počasie si s nami stále pohráva a s prehľadom by nás bolo schopné donútiť k prezliekaniu trikrát denne. Môj tip sú poltopánky na zaväzovanie s pretiahnutím do špičky. Topánky pôsobia naozaj štýlovo a navyše budú trendy aj na budúci rok. Obľúbené sú metalické farby, tak vyskúšajte napríklad tóny striebornej. Podobné je to s kabelkami. Čím viac blýskavé, tým viac trendy. Na druhej strane však sledujeme návrat k prírodným materiálom a prevedením v boho štýle.

Zdroj úvodnej fotografie: www.klara-bartheldi.com

Štítky: šperky