Kaviarenský povaľač 2013: ako sa obliecť do kaviarne?

Kaviarenský povaľač 2013: ako sa obliecť do kaviarne?

Kategórie: Pánske oblečenie

Správny kaviarenský elegán ma vracia v myšlienkach späť do filmov s Oldřichom Novým, ako okúzľujúcim mužom, ktorý aj keď bude bez zmyslu posedávať v kaviarni a chytať nudu za vlasy, bude vyzerať veľmi zaneprázdnený a šarmantný. Ťažko asi prinútim všetkých mužov súčasnej doby, aby začali nosiť obleky, a vlastne to nie je vôbec nutné. Móda dáva priestor modernému poňatiu dandyovského typu muža v kombinácii s profesionálnym kaviarenským povaľačom. Ako teda vyzerať štýlovo, aj keď idete „len“ vysedávať v kaviarni?

Pletený sveter. Autor: zara.comPletený sveter. Autor: zara.com

Pohodlie je základ úspechu. A tak ak nie ste práve priaznivcom trendy slim džínsov, nebudete sa v nich rozhodne ani štýlovo cítiť. Nervózne vrtenie sa na stoličke a popoťahovanie nohavíc nikomu na šarme nepridá. Na druhej strane ani tepláky do pravého kaviarenského prostredia príliš nepasujú. Aký je zlatý stred? Vyskúšajte chinos nohavice – nohavice pre všetky príležitosti. Sú príjemné, vyrábajú sa v mnohých farebných prevedeniach a ani strih nie je jednotný. Niektoré majú naozaj úzke nohavice obopínajúce tesnejšie členok a iné doprajú vďaka širším nohaviciam absolútne maximálne pohodlie. Keďže ide o veľmi obľúbený typ nohavíc, sú bežne dostupné. Zakúpite ich v predajniach Gant, Bershka alebo H&M.

Pánske chinos nohavice. Autor: zara.comPánske chinos nohavice. Autor: zara.com

Úplne jednoduchý kaviarenský outfit vznikne kombináciou chinos nohavíc s košeľou. Trendy sú opäť kocky a najrôznejšie vzory (skvelé pánske košele ponúka napríklad Zara). Možno vás tiež prekvapí návrat flanelových košieľ, ale je to vážne tak. Doplňte ich pleteným svetrom a štýlový kaviarenský povaľač je na svete.

Kaviarenský povaľač. Autor: zara.comKaviarenský povaľač. Autor: zara.com

Zabudnite na rýdzo športový štýl, ten je pre kaviarenské prostredie až príliš fádny. Mali by ste pôsobiť skôr bohémsky. K tomu rozhodne potrebujete sako alebo kabát. Športovú bundu schovajte radšej na iné príležitosti. Držte sa jednoduchosti, lebo všetkého veľa škodí. Svetlé nohavice a k nim pletený kardigan nikdy nič nepokazí.

Snažte sa byť vždy osobitý a neobliekajte nič, v čom sa necítite dobre. Klobúk na hlavu, knihu pod pazuchu a môžete vyraziť.

Úvodný obrázok: Zara.com

Štítky: kaviarenský štýl, bohémsky štýl, voľnočasový štýl obliekania, chinos nohavice, pletené svetre