Aké typy pánskych oblekov existujú a na aké príležitosti sa hodia?

Aké typy pánskych oblekov existujú a na aké príležitosti sa hodia?

Kategórie: Pánske oblečenie

Súčasný trh so spoločenským oblečením je vskutku rozmanitý, a tak si na svoje príde v podstate každý muž. Samozrejme dôležité je vybrať si nielen správnu veľkosť, ale tiež vhodný typ. Vedeli ste napríklad, že čierny oblek je konzervatívne a univerzálne oblečenie, zatiaľ čo pre denné nosenie do práce sa hodia skôr farby modrá a šedá? V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme štyri typy oblekov.

Páni by mali mať vo svojich šatníkoch aspoň niekoľko typov oblekov, pretože nikdy nevie, aká udalosť ich bude čakať. Rovnako ako ženy, tak niektorí páni majú radi štýlové šperky pre mužov, ktorými doplnia celý outfit.

Čierny oblek

Akúsi klasikou je čierny oblek, ktorý by nemal chýbať v šatníku žiadneho muža. Jedná sa o konzervatívne oblečenie, pričom čierna farba sa predstavuje ako slávnostná. Spravidla sa kombinuje s čiernymi topánky, čiernymi ponožkami a ideálne bielou košeľou.

Biznis oblek

Ďalej medzi klasické pánske obleky patrí takzvaný biznis oblek. Ak ste sa domnievali, že biznis farbou je čierna, boli ste na omyle. Pre denné nosenie sú vhodné farby ako modrá a tmavšia sivá. S modrým aj sivým odtieňom sa perfektne kombinujú hnedé topánky (ale nie sú vylúčené ani čierne) a čo sa týka košele, siahnite po bielej, svetlo modrej, ale aj s červeným či šedým pruhom.

Oblek pre radosť

Ak ste si zamilovali elegantný odev, nemusíte hneď siahať po klasickom obleku, ak to vaša pracovná pozícia nevyžaduje. V súčasnej dobe si môžete vybrať z odvážnejších vzorov, napríklad modrý oblek s prúžkami či inými motívmi. Obrovskou výhodou je, že takéto moderné pánske saká dovoľujú vziať si namiesto košele aj tričko, farebné ponožky a podobne.

Black Tie

Ak ste pozvaní na spoločenskú akciu a na pozvánke máte uvedené black tie, potrebujete smoking s čiernym motýlikom. Sako síce nemusí byť nutne čierne, ale v prípade, že nemáte cit pre kombináciu farieb, čiernou nič nepokazíte.