Tip na darček: Merch vždy poteší!

Tip na darček: Merch vždy poteší!

Kategórie: Dámske oblečenie, Pánske oblečenie, Značkové oblečenie

Pri premýšľaní darčekov pre svojich blízkych určite beriete do úvahy aj ich záľuby a hobby. Vedeli ste, že obľúbené značky, kapely, labely či športovci majú svoj obľúbený tovar, teda merchy? A taký merch poteší obdarovaného dvojnásobne – je to praktická vec a zároveň obľúbená značka, športovec, hviezda, či kapela.

Urban Classics Eminem Slim Shady

Čierne pánske tričko s krátkymi rukávmi od značky Urban Classics s farebným motívom speváka Eminem na hrudi za 29 € .

Merch je, keď….

Význam slova merch pochádza z anglického pojmu „merchandise“. V preklade znamená tovar, či obchodovanie. Merch teda sú reklamné predmety (topánky, tenisky, tričká, mikiny, čiapky, šiltovky, hrnčeky, kľúčenky atď.), ktoré fanúšikovia kupujú, aby dali najavo náklonnosť určitej značke, alebo umelcovi.

Urban Classics Gucci Mane Victory

Čierne pánske tričko s krátkymi rukávmi od značky Urban Classics s čiernobielym motívom Gucci Mane na hrudi za 20 € .

Merch nie je žiadna novinka

Mnohí toto označenie doteraz nepoznajú, aj keď nejde o žiadnu novinku. Vezmite si napríklad deväťdesiate roky. Kto nemal tričko, alebo mikinu s potlačou svojho obľúbenca ako boli napríklad Nike, Puma, kapela Nazareth a Queen, alebo Ozzy Osbourne, či Reebook ako by ani nebol. Patrí sem ale široká škála ďalších značiek, kapiel, celebrít aj labelov a dnes aj youtuberov či followerov. Ukázať svetu, že toto je váš obľúbenec, bola teda silná kedysi, rovnako ako dnes.

Urban Classics 2Pac Prayer

Biele pánske tričko s krátkymi rukávmi od značky Urban Classics s čiernobielym motívom 2Pac Prayer na prednej časti za 28 € .

Merch je stále aktuálny

Kedysi to boli väčšinou tričká a tenisky. Dnes je to celá škála oblečenia – tenisky, topánky, tričká, mikina, šiltovky, čiapky, vesty, jednoducho obliecť sa možno merchom od hlavy až po päty. A v čase, keď platne a cédéčka upadajú a záujem o ne je skôr malý ako väčší, je takto možné ukázať, čo sa vám (alebo obdarovanému) páči. Ak teda viete, čo vaši blízki majú radi, je už len krôčik k tomu nájsť pre nich vhodný darček, respektíve merch.

F*CK THEM Smiley Hoodie

Čierna pánska mikina s kapucňou a klokaním vreckom od značky F*CK THEM s farebnými motívmi na hrudi, chrbte a rukávoch za 59,90 € .

Merch z e-shopu Queens

E-shop Queens so streetwearovou módou a topánkami to vie, a tak má v obchodíku aj rubriku Merch. A merchy môžete v našom dnešnom článku vyberať. Sú to isté cool kúsky. Nájdete tu merchy Eminem, Gucci Mane, 2Pac Prayer, F*CK Them, alebo napríklad ich vlastný Queens Merch.

Queens Pablo Penguin Sticker Pack

Súprava farebných samolepiek od labelu Queens, ktoré vytvoril umelec Pablo Penguin za 4 € .

Vyberiete si aj vy? Ak nie, pozrite sa na Queens.cz na ďalšie merchy .

  • Zdroj foto: Queens
  • Úvodné foto: Queens Basic Hoodie , nadčasová mikina za 59,99 €
  • Autor: Pavla Košík Jelínková

Štítky: Tip, darček, Vianoce, Merch, značka, kapela, osoba, label, youtiber, follover