Reebok: športová móda pre každý deň

Reebok: športová móda pre každý deň

Kategórie: Dámska spodná bielizeň, Dámske oblečenie, Džínsy, Jeans, Rifle, Oblečenie - eshopy, Pánske oblečenie, Topy, tričká, tielka, Značkové oblečenie

Reebok je americká spoločnosť vyrábajúca športové oblečenie, obuv a vybavenie. Je to globálna obuv a odevná spoločnosť, od roku 2005 dcérska spoločnosť firmy Adidas. Značka vyrába a distribuje kondičné a športové predmety vrátane topánok, športového oblečenia, doplnkov a tréningového zariadenia. Je oficiálne obuvným a odevným sponzorom UFC, CrossFit a Les Milles.

Značku Reebok (čo znamená v jazyku afrikaans „srnka“), založil roku 1895 Joseph William Foster v Boltone pri Manchestri vo Veľkej Británii. Jeho rodinná firma dodávala športovú obuv pretekárom LOH 1924.

Ako to bolo ďalej?

Roku 1958 potom dvaja Fosterovi vnuci znovu obnovili slávu značky Reebok a roku 1979 sa stal ich distribútorom v USA Paul Fireman. Roku 1981 ovládla firmu Reebok USA v Cantone (Massachusetts) britská firma Pentland a jej riaditeľ Stephen Rubin ju svojimi nápadmi aj obchodnou politikou doviedol k úspechu.

Značke veľmi prospela pestrosť, ktorú do nej Rubin vniesol. Najmä pestro farebná obuv pre aerobik pre ženy mala veľký úspech. Roku 1986 vstúpila firma na newyorskú burzu a jej svetový obrat činil takmer miliardu dolárov. Keď odznela móda aerobiku, začal Reebok vyrábať obuv pre basketbal a tiež technológia Reebok Pump zaznamenala obrovský úspech. Boli to elegantné športové topánky s malou vzduchovou pumpičkou, takže nahustená topánka výborne priliehala k nohe.

Reebok v súčasnosti

Firma ďalej rozširovala sortiment, napríklad o tenisky, a získala výhradné práva na tričká klubov americkej prvej ligy hokeja, basketbalu a ďalších športov, ktoré sponzorovala dodávkami obuvi. Sponzorovala rad vynikajúcich športovcov (Venus Williams, Thierry Henry, Andrij Ševčenko a i.) aj klubov, postupom času sa však začala venovať hlavne vybaveniu pre fitness a rekreačné športy. Napriek tomu je napríklad v hokejovom vybavení vedúcou svetovou značkou.

Od roku 2006 je dcérskou firmou nemeckej firmy Adidas a od roku 2012 je generálnym riaditeľom Matthew H. O'Toole. Značka Reebok alias srnka, je v súčasnosti renomovaným výrobcom športového oblečenia a obuvi. Skúsite si vybrať z našich tipov značky Reebok? Sú prevažne v bielom prevedení.

Reebok TS Utility Jacket

Originálna čiernosivá pánska bunda TS Utility Jacket pre jesenné či jarné obdobie s kapucňou a prednými vreckami, je vyrobená zo 100% nylonu. Športovo elegantný kúsok od značky Reebok je v prevedení so sivým all over motívom. Cena bundy je 94 €.

Reebok TS Fashion Layering Skirt

Biela dámska športová dlhá sukňa s názvom Reebok TS Fashion Layering Skirt , zo 100% nylonu od značky Reebok má decentné čierne logo, na ľavom nakladanom a veľkorysom bočnom vrecku, široký popruh na reguláciu v páse a midi dĺžku. Vyjde na 66 €.

Reebok Kung Fu Panda Hoodie

Biela pánska mikina od značky Reebok pomenovaná Kung Fu Panda Hoodie je 100% bavlnený kúsok z edície Kung Fu Panda. Mikina má farebné motívy na hrudi a chrbte, kapucňu a klokanie vrecko. Stojí 56 €.

Reebok TS Edgewrks Pant

Svetlo sivé dámske tepláky TS Edgewrks Pant od značky Reebok majú postranné vrecká a decentné logo. Pohodlný elastický pás dopĺňajú vrecká na ruky, vrecko na stehne s logom a elastické manžety. Kúsok zo 100% polyesteru vyjde na 62 €.

Štítky: Reebok, športová móda, dámska móda, pánska móda, značková móda, oblečenie