Metalová a punková móda: Pre rebelky

Metalová a punková móda: Pre rebelky

Kategórie: Dámske oblečenie, Pánske oblečenie

Ste priaznivcom tvrdšej hudby, ako je disco alebo hip hop? Zaberá čierna farba väčšinu vášho šatníka? Potom ste to práve vy, pre koho je určená metalová a punková móda.

Ako metalové a punk oblečenie vyzerá?

Keď sa povie metal a čierne oblečenie, určite si väčšina z vás vybaví trička s nápisom AC / DC, alebo iných skupín potrhané kraťasy a ťažké topánky. To je ale len jedna z mnohých foriem, ako metalovú módu nosiť a propagovať.

Ako teda metalová móda vyzerá? Ako už sme povedali na začiatku s metalom je odjakživa spätá čierna farba. Ďalším typickým znakom je tričko, alebo mikina s obľúbenou metalovou skupinou. Čo sa týka nohavíc, čierna farba je viacmenej jasná. Výnimkou nie sú kožené nohavice, ale ani obyčajné džínsy.

Metalové oblečenie zahŕňa mnoho druhov štýlov, medzi ktorými je asi najznámejší gothic alebo punk štýl, ktorý sa často pletie so štýlom emo. Ak ste zástupkyňou nežného pohlavia, môžete oblečenie kombinovať s rôznymi doplnkami, ako sú opasky s cvočkami, spony, prívesky, náramky, alebo sieťované silonky.

Punk oblečenie je na rozdiel od klasického metalového predsa len o niečo rozsiahlejšie. Svoje miesto tu zaujímajú prevažne kocky a prúžky, výnimkou nie sú ani nápisy, nariasené vrstvy alebo kombinácia všetkých spomínaných variánt. Pri tomto štýle sa dajú využiť všetky farby aj nápadné módne doplnky.

A pokiaľ si na doplnky nepotrpíte? Nie je nič ľahšieho, než si zafarbiť vlasy. Opäť tu majú plus ženy, ktoré môžu svojou visáž okoreniť líčením. Veľmi podarené v tomto štýle sú tiež šaty, ktoré nikdy nesklamú svojou kreativitou. Punková móda je určená všetkým, ktorí sa neboja presadiť svoj ​​štýl a radi experimentujú.

zdroj fotografií: thinkstock, http://www.punkshop.cz

Štítky: oblečenie z kože, nohavice, tričko s potlačou, sieťované pančuchy, sieťované silonky, kožené topánky, metalové oblečenie, punkové oblečenie, punková móda, metalová móda, pub