Sivá je nová čierna

Sivá je nová čierna

Kategórie: Dámske oblečenie

Ešte pred dekádou by si nikto nepomyslel, že táto, po celé generácie zatracovaná farba vojde do všeobecnej obľuby. Obývačky plnia sedacie súpravy vo všetkých možných odtieňoch sivej, pretože je to farba neutrálna a skvele sa s ňou kombinujú ostatné farby. Ale sivá nie je skvelou voľbou len na nábytok. Pomaly, ale iste sa vkráda do poličiek šatníkových skríň žien po celom svete. Ako s gráciou nosiť sivú tak, aby zdôraznila vaše pôvaby, a vy ste v nej nepôsobila ako ona povestná „sivá myška“?

K sivému kabátu sa hodia doplnky v akejkoľvek farbe

Sivá je odpradávna považovaná za nudnú, konzervatívny variant. Ale nie je tomu tak, ak sa snažíte si vytvoriť základný šatník, sivá bude vašim skvelým pomocníkom. Sivá sa hodí k akejkoľvek inej farbe, niektoré podčiarkne, iné utlmí, ale vždy vyzerá skvele. Je tak skvelou farbou na základné kúsky vášho každodenného šatníka. Sivá je považovaná za mladšiu sestru čiernej a na rozdiel od nej nezvýrazňuje vrásky, navyše si môžete vybrať odtieň sivej, ktorá bude ladiť s vašou pleťou, čierna je len jedna. Dámy, bonus navyše, nezoštíhluje iba čierna, ale aj jej sivá mladšia sestrička.

Dámam sivá pristane

Sivá je sofistikovanou farbou a iste ju všetky dámy dokážu oceniť, rovnako ako béžová sa hodí pre všetky kúsky šatníka a vždy bude pôsobiť jemne a decentne. V kombinácii s fuchsiovou, či červenou zvládne pôsobiť aj sexi, ale nikdy nebude príliš vulgárna.

S akými farbami kombinovať sivú?

Jednoducho so všetkými. Vyzerá skvele v kombinácii s pastelovými farbami, podčiarkne úchvatnú nežnosť bielej, sýtym farbám pomáha zažiariť a s čiernou vytvára trošku rebelský dojem.

Sivé základy

Pokiaľ chcete mať v skrini nadčasový šatník, hodiaci sa pre všetky príležitosti, sivá je správna voľba. Nikdy nebudete riešiť klasický ženský problém nazývaný „nemám čo na seba“.

Sivý top

Možno pre niektorých z vás pôsobí smutne, ale aj Jennifer Aniston veľmi často oblieka jeansy a sivé topy. V kombinácii s farebnou bundičkou, či svetrom vyzerá skvele.

Sivý kabát je na zimu to pravé

Do chladného počasia

Na jeseň a v zime oceníte bundy, vesty a kabáty v neutrálnej sivej farbe. Výhodou sivej farby je, že keď ju skombinujete so šálom, šatkou, čiapkou, baretom, či rukavicami akékoľvek iné farby, vždy bude pôsobiť dojmom, že máte na sebe zase niečo nové. Cardigan v sivej farbe, ktorý sa nosí rozopnutý a necháva sa voľne splývať pozdĺž tela, pomáha zakryť nejaké tie kilá navyše a opticky vás predĺži.

Šaty

Milujete film „50 odtieňov sivej“? Rovnako tak budete milovať šaty v sivej farbe. Hodia sa na každý deň a ku každej príležitosti. Puzdrové, na ramienka, s rukávmi – všetky možné strihy sa pre ňu hodia.

Sivé nohavice by mali tvoriť základ vášho šatníka

Sivé nohavice

Sivé nohavice vyzerajú elegantne do práce, aj na kávu s kamarátkou. V kombinácii s jeansovou bundou a ľahkým bielym topom naopak bude budiť dojem nedbalej elegancie. Sivé jeansy so zaujímavým šisováním, vám pomôžu k štíhlejšej siluete, skvele k nim vyzerajú farebné topánky na podpätku. Napríklad červené, či tmavo modré.

Nežná ružová rozžiari vašu tvár

Kombinácia sivej s ružovou

Sivá a ružová vytvára jemný romantický a klasický vzhľad. Pastelová ružová je skvelá farba pre pletený sveter, ktorý môžete kombinovať ako s nohavicami, tak aj sukňami v sivom tóne. Sivý kabát doplnený púdrovo ružovou šatkou, alebo šálom, rozjasní a roznežní vašu tvár a uberie vám pár rokov.

Tmavšie odtiene ružovej sú pre ženy, ktoré vedia, ako zažiariť

V kombinácii s tmavou ružovou, fuchsiovou pomáha umocniť sivá sýtosť tejto farby, skvele budú vyzerať topy a doplnky v tmavo ružovej farbe v kombinácii so sivými nohavicami. Doplňte tento outfit bielou farbou a budete za hviezdu.

Sivá a biela sú noblesnou kombináciou

Kombinujte sivú a bielu

Niekedy je menej viac, dámy toto vedia, a preto volia kombináciu bielej a sivej. Vedľa sivej pôsobí biela viac nežne, žensky, nevinne a dokonale feminím dojmom. V mužoch vzbudzuje táto kombinácia túžbu vás hýčkať a ochraňovať.

Zelená a sivá pôsobí tajomne

Kombinácia sivej so zelenou

Svetlo sivá a tmavo zelená z vás urobí jazernú kráľovnú. Odtiene smaragdovej farby zažiaria noblesou a tajomstvom. Mätová so sivou pôsobí čisto a krehko.

Červená pomôže sivej zažiariť

Červená a sivá

Sivú možno tiež použiť ako perfektný neutrálny podklad pre červenú farbu, skvele pôsobí v zime, napríklad spojenie sivého kabáta a červených doplnkov. Pre viac tlmený, ale štýlovejší vzhľad, zvoľte tmavú bordó a odtiene burgundského vína.

Inšpirujte sa vojvodkyňou Kate a kombinujte sivú s modrou

Kombinujte sivú a modrú

Ďalšou ohromujúcou kombináciou je kobaltová modrá a sivá. Modrá tak vynikne a pôsobí priamo kráľovsky. Aj vojvodkyňa Kate tieto farby rada nosí a tá je, ako je známe, majsterkou štýlu.

Čierna robí zo sivej tak trochu rebelku