Farba roku 2021 v móde? Nie je jedna, sú to žltá so sivou!

Farba roku 2021 v móde? Nie je jedna, sú to žltá so sivou!

Kategórie: Dámske oblečenie, Legíny, Ostatné, Pánske oblečenie, Šperky, Topy, tričká, tielka, Značkové oblečenie

Farbami roku 2021 sa stali Ultimate Grey a svietiaca žltá. Toto spojenie farieb vynáša do sveta silu, nádej, trvalosť a optimizmus. Spája dve nezávislé farby, ktoré sú spolu jedinečné svojím pôsobením.

Pantone Color of the Year 2021 sú jemná a decentná sivá a v protiklade k nej jasne žltá. Spojenie nebývalo zaujímavé – a pre módne odvetvie – látky, odevy, looky, outfity, módne doplnky aj šperky, alebo ďalšie prvky originálne a cool.

Je to spojenie tradície a jemnosti s jasnosťou a perspektívou. Pokojné a zároveň hrejivé. Dvojka tak bude celým rokom 2021 písať príbeh farieb, ktoré kladú dôraz na emocionalitu, hĺbku, pocity s víziou niečoho dobrého, kladného a priateľského. A to svet v pandemickom zápolení potrebuje.

Kontrasty v spojení

Illuminating Yelow je jasná, veselá a hrejivá žltá, naplnená slnečným svitom a optimizmom. Oproti tomu Ultimate Grey je pokojná, jemná, ale pevná praktická farba. Spolu dávajú pevný základ a jasnosť.

Päť farebných paliet s farbami roka

Pantone vytvoril päť paliet farieb kombinujúce farby roka 2021, pričom každá paleta vyjadruje určitý nápad a emócie. Tieto palety vo svojom dôsledku ovplyvnia módu a módny priemysel, rovnako ako ďalšie mnohé sektory.

paleta Voliéra

Farba paliet Voliéra

Voliéra je živé a radostné zoskupenie farieb symbolizujúce živé a pútavé bohaté vtáčie perie. Ultimate Grey prináša do tejto pozitívnej palety veselých jasov prirodzený prvok, ktorý zahŕňa Illuminating Yelow, zatiaľ čo kontrast vznešenej bielej Cloud Dancer dodáva drámu.

paleta Osvietenie

Paleta Osvietenie

Povzbudzujúci hypnotický priestor, ktorý rozširuje našu myseľ do inej dimenzie. Mladistvý a budúci farebný príbeh v osvietení stimuluje našu túžbu ísť za zenit. Spojenie Ultimate Grey a Illuminating Yelow je združením múdrosti a skúsenosti s našou túžbou ísť stále vpred smerom k novým spôsobom myslenia a odhalení nových pohľadov, zatiaľ čo striebristo metalický Lead Crystal dodáva trblietanie mesačného svetla.

paleta Intriga

Farebná paleta Intriga

Intriga je podmanivou zmesou farieb a zahŕňa spojenie rôznych vplyvov. Je neobvyklá a energicky individualistická, ale zároveň sa stáva univerzálnou príťažlivosťou. Zvyšuje sezónne výdrž Intrigy pridaním pevnej a spoľahlivej Ultimate Grey a jasne žltej Illuminating, symbol žltého tónu slnečného svetla.

paleta Orbitálna

Paleta Orbitálna

Horlivosť skúmať medzihviezdne cestovanie sa odráža v Orbitálnej palete – palete plnej trblietavých kovových tónov nájdených v hypnotizujúcich galaxiách vesmíru. Zlatý obraz Luxe Lemon iskrí vitalitou, zatiaľ čo Chrome napodobňuje žiarivý záblesk hviezd.

paleta Slnko a tieň

Farebná paleta Slnko a tieň

Pružný odtieň Ultimate Grey a nádejný odtieň Illuminating Yelow dodávajú silu a pozitivitu palete pozemských odtieňov. Nestarnúci a farebný príbeh v Slnku a tieni prináša príbeh primitívnej krásy, ktorá nás obklopuje.

Ako používať farby roka 2021 v móde a outfitoch?

Illuminate Yelow prerušovaná nádychom Ultimate Grey, odovzdáva posolstvo slnečného svitu a sily. Cez sivú Ultimate Grey poskytuje skvelý odrazový bod s osvetlením, ktoré prináša určitý žltý a žiarivý jas prostredníctvom šálov, obuvi, kabeliek, topov. Vďaka svojej energickej prítomnosti je spojenie Ultimate Grey s Illuminating Yelow skvelou kombináciou pre aktívne oblečenie. Vysoký kontrast potom navyšuje jeho príťažlivosť pre vrchné odevy.

Ako používať farby roka 2021 v oblasti krásy?

Zmes teplých a chladných tónov, kombinujúci Ultimate Grey s Illuminating Yelow vo vlasoch, alebo nechtoch, robí dramatickú výpoveď. Svietiace iskry a trblietky v spojení s Ultimate Grey v líčení očí dodávajú štýlu na originalite.

O Pantone Color Institute

Pantone Color Institute je obchodná jednotka v spoločnosti Pantone, ktorá vyberá každoročne Pantone Color of the Year (farbu roka). Niekedy nielen jednu, ale rovno dve. Pantone tak predpovedá globálne trendy farieb a radí tým každoročne v módnom odvetví a módnom svete v oblasti farieb.

Zdroj foto: Pantone Color Institute

Autor: Pavla Košík Jelínková

Štítky: Farby roku 2021, móda, look, štýl, doplnky, šperky, krása, žltá, sivá