Farba roka ultra violet v šatníku - pridáte ju tam, alebo nie?

Farba roka ultra violet v šatníku - pridáte ju tam, alebo nie?

Kategórie: Dámska spodná bielizeň, Dámske oblečenie, Dámske šaty, Dámske topánky, Oblečenie - eshopy, Pánske oblečenie, Šperky, Značkové oblečenie

Farbou roka sa pre tento rok stala celkom veľmi výrazná farba. Ultra violet nie je žiadny jemný a nenápadný odtieň, ba práve naopak. Ako s ním naložiť vo svojom šatníku a zakomponovať do outifov súčasnosti?

Ako každoročne vyhlasoval inštitút Pantone novú farbu pre rok 2018 a nikoho veľmi neprekvapilo, že po záplave jemných odtieňov a sviežej zelenej v minulom roku, je na programe dňa farba výrazná. A tiež bol trend predpísaný na celých 365 dní, pričom svojou vitalitou si ultra violet s farbou roku 2017, ktorou bola grennery (svieža zelená) nijako nezadá.

Ultra violet je prezentovaná ako dramatická, excelentná, luxusná, jedinečná a výrazná farba. Taká, ktorá dá náboj nielen odievaniu, ale aj interiéru, exteriéru, bytovému dizajnu, bytovým doplnkom, riadu a náradiu i ďalším kúskom z iných odvetví, ako je odevná móda a jej aktuálne trendy.

Ako ju pojať do svojho šatníka?

Máte v podstate tri možnosti, ako sa k tohtoročnej farbe – ultra violet postaviť. Tie závisia na tom, ako sa k tejto výraznej a dramatickej farbe staviate. Buď ju moc nemusíte, nie je to „vaša šálka kávy“, alebo ju akceptujete trošku, prípadne je vám blízka.

A tak je možné vybrať jednu variantu

  • Neriešiť aktuálne módne farebné trendy a ísť si svojou vlastnou cestou a nosiť to, čo vám je príjemné a máte odskúšané, že vám pristane.
  • Alebo ultra violet pridať decentne len do oblasti módnych doplnkov a drobností ako sú šatky, rukavice, šály, čiapky, opasky, kabelky, šperky a bižutéria, spony, atď., Pričom pridať možno aj topánky v tejto farbe.
  • A tretia najviac výrazná možnosť (rovnako ako farba roku 2018), je zakomponovať ultra violet do súčastí odevov – a zaobstarať si sýto fialové tričká, šaty, saká, nohavice, sukne, kabáty, vesty, bundy, atď.

Ultra violet ako provokatívna a odvážna farba s akoby mysticky tajomným nádychom asi nemusí byť pre každého. Ale každopádne je to zaujímavá voľba Inštitútu Pantone, a postupne počas roka uvidíme, ako sa nám táto farba bude prelínať do mnohých sfér a odvetví. Dáte jej priestor aj u seba?

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Štítky: farba roka 2018, ultra violet, fialová