Čiapky: street fashion štýlovka dnešnej doby

Čiapky: street fashion štýlovka dnešnej doby

Kategórie: Dámske oblečenie, Pánske oblečenie

Kulich, čiže čiapka nie je len pokrývka hlavy proti chladu. Vedeli ste, že kulich je de facto rýdzo český názov tejto priliehavej čiapky, ktorý vznikol podľa názvu malého kuvika? A čo by ste o kulichu mali vedieť a kde tie cool hľadať?

Že je názov odvodený od kuvikov v staršej češtine, tvrdí Český etymologický slovník J. Rejzka. Tento názov nájdeme napríklad v Erbenovej kytici, alebo Ottovom náučnom slovníku a niektorých ostravských nárečiach. Zaujímavé, že? Iný zdroj zasa uvádza odvodenie od malej sovy kuvička vrabčieho, alebo kulíška perlového. Aký iný názov by ste tejto čiapke, ktorá sa v módnych vlnách vracia stále na výslnie dali vy?

Kulich, je keď…

Kedysi pracovná čiapka, sa stala čiapkou počas rokov naozajstným chameleónom módy, ktorý sa stále vracia a vždy v trochu inej podobe. Kedysi sa nosil ako jarmulka s vyhrnutými a zrolovanými okrajmi, neskôr zase čisto priliehavý a natiahnutý až cez uši. A dnes? Teraz je kulich najobľúbenejším artefaktom fanúšikov street štýlu. Teda ak je značkový, alebo v Beanie štýle (tzv. spadnutá čiapka s dlhšou zadnou časťou).

A tak sa čiapka stáva nielen iba zimnou čiapkou, ktorú si užijete len v chlade a mraze, stále častejšie je to cool doplnok celého looku, do ktorých sa obliekate. Kulich je jednoducho trendový doplnok, ktorý by nemal chýbať v šuplíku žiadneho fanúšika street štýlu, a to aj na jar, alebo v chladných hodinách leta. Rovnako ako šiltovky sa začína nosiť takmer kamkoľvek a v akomkoľvek ročnom období.

Tipy na cool kúsky

Máme pre vás preto príma tipy na značkové kúsky, ktorými môžete potešiť seba, rovnako ako svojich blízkych – napríklad podarujte čiapku ako darček pod stromček. Nie je to len „mäkký“ darček, je to štýlovka ako víno!

Nike U NSW Cuffed Beanie 3 In 1Nike U NSW Cuffed Beanie 3 In 1

Nike U NSW Cuffed Beanie 3 In 1

Tmavo žltá zimná čiapka typu Beanie (spadnutá čiapka) s preloženým lemom a modrým okrajom, je od značky Nike a má biele logo na prednej časti. Logo je schované na čele, ak chcete čiapku nosiť ako Beanie. Kulich je vyrobený zo 100% akrylu, ktorý je pružný, pekne prilieha k hlave a je tiež príjemný na nosenie. Cool kúsok kúpite za 26 €.

Vans WM Falcon BeanieVans WM Falcon Beanie

Vans WM Falcon Beanie

Táto tmavo ružová čiapka s vínovým širokým preloženým lemom od značky Vans, má čiernobiele logo prednej časti. Ako takmer všetky čiapky (až na bavlnené) je vyrobená z akrylu a preto pružná a príjemná na hlave. Cool farba dodá vášmu looku štýl. Kulich kúpite za 28 €.

Carhartt WIP Scott Watch HatCarhartt WIP Scott Watch Hat

Carhartt WIP Scott Watch Hat

Vysoký kulich s preloženým lemom od značky Carhartt WIP je v čiernobielom prevedení a s logom na prednej časti. Bude príma kúskom pre vašu hlavu a vďaka neutrálnej farbe nenápadným ale o to štýlovejším doplnkom celého vášho outfitu. Vyjde vás na 30 €.

Columbia Watch CapColumbia Watch Cap

Columbia Watch Cap

Zimná čiapka v príjemnom tmavo modrom odtieni je vyrobená s preloženým lemom a od značky Columbia s decentným postranným logom. Nosiť sa dá aj s neohrnutým lemom a potom je z neho Beanie (spadnutá) čiapka. Cena je 18 €.

New Era Essential Cuff Knit New EraNew Era Essential Cuff Knit New Era

New Era Essential Cuff Knit New Era

Vysoká zimná čiapka s preloženým lemom od značky New Era je vyrobená z akrylu, v čiernom prevedení s bielym logom na prednej časti. Ako každý čierny kúsok sa hodí na mnohé looky. Cool doplnok kúpite za 28 €.

Levi Levi 's ® Unisex Otis Beanie

Levi's ® Unisex Otis Beanie

A tipy zakončíme to štýlovým Levis kúskom. Táto čiapka od značky Levi's je v tmavom melange sivom prevedení s postranným decentným červeným logom. Akryl a strih sedí všetkým, je totiž v unisexovom prevedení. Kúpite ju za 18 €.

Nenašli ste tú pravú čiapku? Nezúfajte! Na Queens.cz nájdete veľkú kopu iných. Stačí sa pozrieť a vyberať ďalej.

Štítky: značkové čiapky, čiapky, Beanie, čiapka, dámska čiapka, pánska čiapka, unisex čiapka