Je čas na rukavice, šály a čiapky!

Je čas na rukavice, šály a čiapky!

Kategórie: Dámske oblečenie

Jeseň je v plnom prúde a zima sa blíži míľovými krokmi. Zožeňte si módny šál, rukavice a čiapku a zabaľte si ruky, krk a hlavu do tepla!

Ste už pripravení na chlad a zimný čas? Nedovoľte prichádzajúcej zime prepadnúť vás a ochromiť vás. Chladno je veľmi nepríjemné a votrie sa všade. Preto je dobré mať nejaké šik kúsky na zabalenie krku, rúk a hlavy. Teda hrejúce čiapky, šály a rukavice. Tých nie je nikdy dosť! Ponuka súčasného trhu s módnymi doplnkami je obrovská a niekedy je ťažko si vybrať. Čo je tohtoročným hitom v tejto oblasti?

Motám, motáš, motáme

Áno, zamotať si krk do teplého a hrejúceho šálu je veľmi príjemná záležitosť. Súčasnej móde kraľujú takzvané tunelové šály, ktoré nemajú koniec, ale sú zošité. Bývajú rôzne široké, dlhé, celkove rôzne veľké. Záleží len na vašom úsudku ako veľmi objemný tunelový šál si chcete zaobstarať. Niektoré možno 2 – 4× preložiť a navliecť na krk, iné len raz. Najbežnejším materiálom je vlna, priadza, alebo zmes oboch.

Bavlnené mako, šifón či polyester

K dispozicii sú aj tunelové šály z bavlny, maka, alebo polyesteru, tie vás však tak nezahrejú, skôr sú určené pre parádu a ako módny doplnok celkového outfitu. Ideálne je, zaobstarať si nejaké ľahké „na parádu“ a potom tie, ktoré sú aj funkčné, teda zahrejú vás. Môžete si potom vybrať vždy ten, ktorý vám na danú situáciu, počasie aj príležitosť najviac vyhovuje.

Pipular/Flickr.comPipular/Flickr.com

Klasika nezomiera

Klasické motané šály s dvoma koncami sú v ponuke stále a zostávajú takou klasikou tohto sortimentu. Trendom klasických šálov je veľmi dlhý šál, omotaný mnohokrát okolo krku. Nosia sa na kabáte, bunde, svetri a nie pod nimi. Tu je podľa vzoru módnych návrhárov v kurze veľmi objemný a ideálne vlnený šál, alebo šál s prímesou priadze. Farebnosť je rôzna, od sýtych farieb pre športové príležitosti až po tlmené k elegantným outfitom.

Ruky v teple

Rukavice sú nevyhnutnou súčasťou zimného obdobia. Patria k doladeniu outfitu a môžu byť pekným a príjemným módnym doplnkom. Tohtoročný rok dáva zelenú predovšetkým koženkovým, koženým a semišovým rukaviciam. A to ako prstovým, tak palčákom. Po nich sú v kurze pletené – vlnené, priadzové a zo zmesi materiálov. Rukaviciam kraľujú jednofarebné kúsky v tlmených farbách – šedej, hnedej, béžovej, čiernej alebo smotanovej. Pri palčiakoch sú trendy vyšívané a kožušinkou lemované módne kúsky.

Čiapky a čiapky

Tohtoročným hitom sú predovšetkým pletené čiapky, barety, čiapky so šiltom a na uši nevynímajúc. Nadmerné veľkosti a objem sú tu stále v kurze, ale všetkému dominujú pletené čiapky menších rozmerov, u žien a dievčat nasadené na rozpustených vlasoch a jemne spadnuté dozadu.

Samostatne aj ako súprava

Pletená móda jednoducho tento rok prevzala vládu. Niektoré módne doplnky sú dostať samostatne, alebo v komplete – čiapka a šál, čiapka, šál a rukavice, alebo šál a rukavice.

Úvodný obrázok: JulienBelli/Flic­kr.com

Štítky: rukavice, čiapky, šály, hrejivé, módne doplnky, vlnené, z priadze, ruky, hlava, krk