Leto patrí vzdušným materiálom a strihom!

Leto patrí vzdušným materiálom a strihom!

Kategórie: Dámske oblečenie

Obliekate sa do mesta, na festival, na kúpalisko, do prírody, alebo aj do práce. Náročné a tak vám leto môže dať, čo sa výberu oblečenia týka, poriadne zabrať. Teploty stúpajú, vrstvy sú tenšie, párty a ďalšie letné akcie sa rozbiehajú a vy samozrejme chcete všade vyzerať skvele. Ako sa teda obliecť pohodlne, funkčne a zároveň aj štýlovo?

Typicky ženským odevom, ktorý by v šatníku rozhodne nemal chýbať, sú dlhé šaty. Navyše inokedy obliecť farebné a strihové variácie ako práve v lete, keď nemusíte nosiť ďalšie vrstvy? Na Maxis je skvelá ich rozmanitosť v potlačiach, vzoroch aj farbách, takže si ľahko vyberiete tie pravé pre vás k akejkoľvek letnej príležitosti.

Šaty Odd Molly, obchod Karl Lagerfeld & Odd Molly, za 210 € a šaty Pietro Filipi za 120 €.Šaty Odd Molly, obchod Karl Lagerfeld & Odd Molly, za 210 € a šaty Pietro Filipi za 120 €.

V obchodoch nájdete naozaj širokú škálu. Na hudobnom festivale zabodujete napríklad v bohémskych šatách v Boho chic štýle, na romantickej večernej prechádzke mestom očaríte partnera v šatách s florálnymi motívmi, alebo podmanivými šatami plisé štýlu.

Overal Lee Cooper za 36 € a overal Marciano za 180 €.Overal Lee Cooper za 36 € a overal Marciano za 180 €.

Štýlové pohodlie: overaly

Overaly sa o pozornosť snažia už niekoľko sezón a ani tento rok tomu nie je inak. Je to podobne praktický odev ako šaty k slnečnému počasiu patria. Vyberať môžete z dlhých aj krátkych variantov podľa príležitosti, nebojte sa však odviazať pestrofarebnými vzormi, vďaka ktorým vybočíte z davu a prežiarite každý letný večierok s priateľmi.

Kraťasy Marciano za 116 € a nohavice Pietro Filipi za 112 €.Kraťasy Marciano za 116 € a nohavice Pietro Filipi za 112 €.

Na športovej note

Niekedy sú v sparnom lete však praktickejšie kraťasy či dlhé nohavice. Sú vhodnejšie na pobehovanie po meste, k vode, alebo na výlety. Navyše vzhľadom na rôznorodosť aktuálnych kolekcií môžete okrem radu športových modelov nájsť aj viac spoločenské verzie, v ktorých ale budete tiež pôsobiť zmyselne. Báť sa v lete nemusíte ani dlhých nohavíc, ak dáte prednosť vzdušným materiálom ako je napríklad ľan, bambusová látka, alebo satén, získate pohodlie spojené s tohtoročnými trendmi.

A look vždy doplňte vhodnou taškou, podobne ako na titulnom obrázku. Nielen športovo vyznieva batoh Levis a rýdzo letná je taška v Boho štýle so strapcami a korálkami…

  • Úvodné foto: batoh Levis za 28 € a taška Pepe Jeans za 55 €
  • Zdroj foto: Fashion Arena Prague Outlet
  • Autor: Pavla Košík Jelínková

Štítky: dámske oblečenie, dámska móda, letná móda, leto, šaty, overaly, nohavice