Pánske módne doplnky: aké sú trendy?

Pánske módne doplnky: aké sú trendy?

Kategórie: Pánske oblečenie, Tašky a kabelky

Nosiť veci po vreckách už nie je u pánov populárne. V obľube majú najrôznejšie brašne, tašky a aktovky. Hitom tohtoročnej jari a leta sú znovuobjavené ľadvinky a crossbody tašky, ale aj ďalšie pánske šik kúsky.

V pánskych doplnkoch sa tento rok presadzujú mestské brašne cez rameno, mäkké praktické tašky do ruky na notebook alebo spisy. Populárne sú tiež malé pánske športové tašky do ktorých sa zmestí všetko, čo muž potrebuje mať vždy so sebou – peňaženka, kľúče, mobilný telefón, slnečné aj dioptrické okuliare a u fajčiarov tiež cigarety.

V súčasnosti sa stále zmenšujú počítače a veľa osôb nosí so sebou aj na prácu tablety. Predovšetkým muži. Preto prichádzajú do módy útle spisovky na pár papierov a tablet. Okrem toho sa vracia takisto boom deväťdesiatych rokov, ktorým boli veľmi obľúbené ľadvinky. Tie sa ale tentoraz nosia skôr ako crossbody tašky, teda cez hruď.

Aj muži milujú cool doplnky

Ešte pred niekoľkými rokmi bola na trhu veľká absencia vhodných pánskych módnych doplnkov aj pekných topánok. Dnes je všetko inak. Na Slovensku sa aktuálne niekoľko rokov šíri túžba aj potreba po kvalitnom a dobrom pánskom oblečení. A tak je jasné, že si na kvalitné módne doplnky potrpia aj páni.

Mužská časť obyvateľstva kladie hlavný dôraz na praktickosť a až v druhom rade na eleganciu, ktorá je skôr klasická. Avšak pribúda ľudí, ktorí majú zdravotné ťažkosti s chrbtom a chrbticou, teda aj záujem o business batohy na počítač a dokumenty, ktoré môžete dnes vidieť aj u mnohých mužov v oblekoch.

Kvalitné pánske business tašky sú v móde už niekoľko rokov a tento trend pretrvá aj tento rok. Z materiálov potom muži uprednostňujú pravú kožu a jej napodobeniny, aj textilné odolné materiály obzvlášť na crossbody taškách, kabelách na notebook a batohoch.

Jednofarebnosť je out

Rovnaká farba topánok, opasku a tašky je už dnes nemoderná. Trendom tohtoročnej jari a leta sú farebné kombinácie. Veľmi módne sú hnedé farby, konkrétne koňaková a farba whisky. Sú veľmi peknou verziou prírodného zlatistého odtieňa hnedej farby.

Zosúlaďovať topánky a tašku je už out, naopak v kurze sú najnovšie trendy prichádzajúce z Paríža, New Yorku a Milána, čo je vzájomná nápaditá kombinácia farieb. K spomínanej koňakovej tak krásne ladí tmavo modrá a hnedá, alebo aj čierna. Slovenskí muži v posledných rokoch na vzhľad a obliekanie viac dbajú, a tak vyššiu pozornosť venujú aj módnym doplnkom. Nezaobídu sa bez niekoľkých kvalitných opaskov v rôznych farbách (ideálne čierny, tmavo hnedý a koňakový, prípadne aj modrý), praktické a komfortné tašky aj kvalitné peňaženky.

Vyhráva koža a napodobeniny z nej

Slovenskí muži pri nákupe módnych doplnkov venujú väčšiu pozornosť nielen spracovaniu, ale aj použitým materiálom. Dávajú prednosť nielen praktickosti, ale aj kvalitnému spracovaniu. A uprednostňujú kožené veci, alebo kvalitné napodobeniny z nej.

Zdroj foto: Pixabay.com

Štítky: pánske módne doplnky, opasky, tašky, kabely, crossbody tašky, ľadvinky