Džínsovina je stále in

Džínsovina je stále in

Kategórie: Dámska spodná bielizeň, Dámske oblečenie, Dámske šaty, Džínsy, Jeans, Rifle, Pánske oblečenie, Tašky a kabelky, Topy, tričká, tielka, Značkové oblečenie

Určite každý z nás je vlastníkom prinajmenšom jedného kusu riflí, džínsov či ak chcete nohavíc z rifľoviny. Je to veľmi obľúbený kúsok odevu naprieč generáciami bez rozdielu veku. Riflové nohavice sú jednoducho pohodlné, praktické a trvanlivé. Ale ako je to s džínsovinou v iných druhoch odevov? Má tento materiál svoje miesto aj tam?

Áno, hrá úlohu, ak nie prím aj inde. To, že boli džínsy kedysi pracovným odevom, vie asi každý. A že vznikli náhodou, tiež. Ale to tomuto pevnému materiálu neuberá vôbec na kráse a príťažlivosti. Džínsová látka stále patrí medzi najobľúbenejšie materiály. A čo sa trvanlivosti a ceny týka aj medzi tie najkvalitnejšie a cenovo veľmi dostupné.

Bundy, sukne, košele

Nad džínsovými bundami sa už nikto nepozastaví, rovnako ako nad sukňami a košeľami. Tie sú ideálne, pretože sa dajú zladiť takmer so všetkým. Ich značným plusom je veľké pohodlie, ktoré svojmu nositeľovi doprajú. A preto stále frčia a v našom šatníku majú miesto.

Maxi, midi, mini – všetky denim sukne frčia, JorgeMejíaPeralta/ Commons.wikimedia.org

Kraťasy a šaty

Pre blížiace sa leto a horúce dni, sú potom ideálnym kúskom z džínsoviny šortky a kraťasy. Dobre sa nosia a veľmi pekne aj vyzerajú. Alebo také džínsové šaty sú veľmi praktickým kúskom oblečenia, ktorý sa znáša s takmer každým štýlom.

Sexy topy a legíny

Ale nielen do týchto sfér sa džínsovina predrala! Napríklad súčasný boom džínsových legín a topov je úplne unikátny. A veľmi sexy – hlavne pre potechu oka prizerajúcich a okoloidúcich mužov. Navyše topy sú ušité v najrôznejších štýloch, od romantiky až po rýdzo športové kúsky. Sú priliehavé, v mohých farebných odtieňoch, a len u modrej sa nezostáva.

Šortky a kraťasy z džínsoviny sú stále in, Robert Bejil/ Commons.wikimedia.org

Jeans bielizeň?

Ale pozor! Džínsovina dnes dominuje aj tam, kde by ste ju vôbec nehľadali! Tento materiál prenikol na veľa intímnych miest – medzi spodnú bielizeň. Áno, skutočne dnes je k dispozícii aj džínsová spodná bielizeň. A nie je to len ojedinelý jav. Patrí tu medzi novinky módneho sveta.

Tiež čiapky, šiltovky a kabelky

Áno, aj tieto kúsky našej garderóby dostali džínsový vzhľad. Ani im sa džínsová mánia nevyhla. A veľmi im to pristane. Majú totiž nielen šťavu, ale aj štýl. A vyberie si doslova každý podľa svojho vkusu.

Úvodný obrázok: Becks/Commons­.wikimedia.org

Štítky: denim, džínsovina, jeans