Ľahký svetrík využijete počas celého roka

Ľahký svetrík využijete počas celého roka

Kategórie: Dámske oblečenie

Máte doma krásny teplý hrubý sveter, ale nosiť ho môžete len pár mesiacov v roku? To je škoda, nemyslíte? Skúste si zaobstarať ľahký svetrík, ktorý si nájde svoje uplatnenie v podstate kedykoľvek počas roka.

ľahký svetrík, ktorý nosíte po celý rok; zdroj: zoot.cz

ľahký svetrík, ktorý nosíte po celý rok; zdroj: zoot.cz

Jar, leto, jeseň, zima

Na jar a jeseň, keď teploty nie sú príliš vysoké, je priamo ideálny. Môžete ním nahradiť napríklad mikiny, ktoré nie sú na určité miesta či príležitosti príliš vhodné – kancelária, večierok atď. Zahreje, ale nebudete v ňom umierať horúčavou. Využijete ho, ale aj v zime či lete. V lete je ideálny na vonkajšie večerné posedenie s priateľmi či grilovanie na záhrade, pretože predsa len aj v lete môže byť večer chladno. Cez zimu si ho môžete vziať pod úzky kabát, aby ste nepôsobili príliš neforemne. A v školách či kanceláriách je predsa teplo, takže ani tam nemusíte byť „zabalená“ a vzdušný svetrík vám bude úplne stačiť.

zvoľte napríklad leopardí vzor; zdroj: zoot.cz

zvoľte napríklad leopardí vzor; zdroj: zoot.cz

Výber podľa postavy

Ak ste štíhla, nebudete mať s výberom žiadny problém. Pristanú vám všetky strihy aj farby. Ak máte nejaké to kilo navyše, potom vyberajte opatrne. Mali by ste si zaobstarať taký svetrík, ktorý bude mať hlbší výstrih v tvare písmena „V“. Pokiaľ máte širšie boky, kúpte taký, ktorý končí nad nimi, nie v ich úrovni. Nemusíte sa nutne zahaľovať do čiernej, ale vynechajte radšej krikľavé motívy, ktorými by ste mohli na vaše kilá navyše ešte upútať pozornosť.

ani bacuľky sa nemusia báť farieb; zdroj: zoot.cz

ani bacuľky sa nemusia báť farieb; zdroj: zoot.cz

Aké farby, vzory a strihy tento rok letia?

Kúpte si svetrík v pastelových farbách – zelený, ružový, fialový, modrý, žltý atď. Trendy sú aj prúžky, malé či veľké bodky, hravé potlače, romantické drobné kvety, pusinky, hviezdičky, zvieracie vzory… Nosia sa úplne hladké aj s rôznymi našitými kamienkami atď. Svetrík môže byť bez rozopínania aj s rozopínaním. Či už na gombíky, cvočky, zips či bez zapínania, nech však pôsobí veľmi ležérne. Vyskúšať môžete aj skrátenú alebo naopak predĺženú dĺžku.

svetrík so zapínaním na gombíky; zdroj: zoot.cz

svetrík so zapínaním na gombíky; zdroj: zoot.cz

Nosiť sa dajú takmer ku všetkému. Ku klasickým nohaviciam, sukniam a šatám s rôznymi dĺžkami, šortkám aj džínsom.

Úvodný obrázok: zoot.cz

Štítky: sveter, svetre