Šik v jesenných farbách a trendoch

Šik v jesenných farbách a trendoch

Kategórie: Dámske oblečenie, Dámske šaty, Džínsy, Jeans, Rifle, Topy, tričká, tielka

Leto sa už dávno prehuplo do jesene a studené rána a večery oznámili nástup jesenného obdobia. A nielen v prírode, ale aj na uliciach je to poznať. Krátke šaty a šortky vystriedali svetre, mikiny a dlhé nohavice. Čo frčí tento rok na jeseň?

Jesenná nálada sa nesie celým okolím, a tiež v móde je to poznať. Módne farebné trendy tohtoročnej jesene sú pestré aj klasické. Nosí sa celá škála hnedej – od svetlučkej, cez medenú až po zemitú a čokoládovú. K nim sa pridáva tmavá a červená s čiernou a završuje to modrá a modrosivá s jemne fialovou.

Farbičky sa objavujú v klasickom oblečení aj módnych trendoch a celých outfitoch.

Sousorce1 / Flickr.comSousorce1 / Flickr.com

A čo je trendy tento rok na jeseň?

  • dlhé maxi kabáty z vlny, tvídu, koženky, kože aj bavlny
  • kožušinky na bundách, kabátoch a vestách, lemoch aj vreckách a kapucniach
  • oblečenie sa nezvyčajne a originálne vrství

Maxi dĺžka zase frčí

Áno, predlžujú sa nielen nohavice a sukne na maximum, ale rovnako maximálne frčí tento rok na jeseň dĺžka kabátov. Maxi kabátom nič nepokazíte, navyše taký kabát krásne zahalí celú postavu (a prípadné nedostatky) a vyzeráte vždy elegantne a šik. A ako nohavice sa aj kabáty rozširujú. V kurze sú maxi kabáty voľného strihu, pohodlné a ležérne. Niektoré kabáty sú nepodšité a tenké tak, že je možné ich zameniť s maxi šatmi. A tak kúpou takéhoto kúsku do svojej jesennej garderóby získate hneď 2 v 1 – šaty s kabátom. A keď si k takýmto šatám vezmete široké nohavice, veziete sa priamo na módnej vlne.

Kožušinka nič nepokazí

Móda dáva jasný signál – kožušinky tu boli, sú a budú. Sú skrátka akosi nesmrteľné. Neoľutujete, keď ju zaradíte do jesenného outfitu. Stačí len kúsok – na vreckách, golieri, lemu rukávov, alebo okraju kapucne. Trendy sú aj jesenné tenké rukavičky s kožušinovým lemom, rovnako ako čiapka s kožušinou a kúsok kožušinky na topánkach – ideálne topánkach po členky, alebo čižmách s nízkym podpätkom.

Sousorce2 / Flickr.comSousorce2 / Flickr.com

Vrstviť, vrstviť a zase vrstviť!

Páči sa vám bláznivo a neobvykle? Tak túto jeseň vám to dopraje! Nosia sa na sebe vrstvy oblečenia, ktoré sa normálne cez seba nenosia. Môžete vyraziť v kabáte a pod ním navliecť tričko cez šaty, vziať si jesennú bundu a cez ňu vestu, tiež nosiť tielko cez tričko, navliecť kratučký sveter cez dlhú tuniku, maxi sveter pod krátky kabát. Všetko ideálne doplnené nevyhnutným šálom, vlnenými návlekmi na ruky aj nohy, prípadne čiapkou. Jednoducho tohtoročnú jeseň vrstvite aj to, čo sa zdá nereálne.

Zdroj foto: Sousorce / Flickr.com

Štítky: jeseň, trendy, farby, vrstvenie, maxi,