Jesenné a zimné trendy 2013

Jesenné a zimné trendy 2013

Kategórie: Dámske oblečenie, Pánske oblečenie, Tašky a kabelky

Karty sú vyložené. Tohtoročné trendy sa neboja prebúdzať v nás zmysel pre detail a hravosť. Móda ako prostriedok vyjadrenia, mazanie hraníc medzi pánskou a dámskou módou, návraty štýlov ako je grunge alebo pohrávanie s maxi strihmi – to sú trendy súčasnej módnej sezóny. Ťažko vyzdvihnúť len niekoľko špecifických prvkov, keď sa nám ich ponúka hneď celý chuchvalec, ktorý nie je tak ľahké rozmotať. Aj tak sa pokúsim vyzdvihnúť len tie hlavné, ktoré stoja rozhodne za pozornosť.

Košele tartan. Autor: www.mango.com

Oversize a maxi

Krehké dámy oblečené do obrích vyťahaných svetrov, muži zahalení v maxi šáloch, partneri striedajúci doma jeden oversize kabát alebo dámska jazda v rukách s maxi listovými kabelkami. Áno, všetko čo je veľké, niekedy aj asymetrické a výstredné sa tento rok nosí. Oversize kabáty pomaly začínajú v zimnom období striedať dlhé zimné kabáty klasického rovného strihu. Maxi listové kabelky sa zase občas vymenia za listové kabelky úplne malé tak akurát do ruky. Trendy prajú extrémom a zároveň drobným kompromisom.

Kombinácia materiálov? Áno!

Stále platí trend kombinácia viacerých materiálov. Pričom kožené (koženkové rukávy) a detaily na kabátoch, svetroch aj tričkách nezmiznú ani v jarnej sezóne. Medzi materiálmi číslo jedna sa späť vracia tvíd. Výrazné trendy môžeme pozorovať v kolekcii Pre-Fall 2014 Chanel od Karla Lagerfelda.

Mikina Zara. Autor: www.zara.com

A farby? Karmínová červeň, petrolejová či šedá a kráľovská modrá. To sú farby, ktoré sa v jesenných a zimných kolekciách objavujú.

Veľmi silným prvkom sa stáva farba zlatá. Stretneme sa s ňou na legínach, doplnkoch a najmä ako s ozdobou obuvi. Kované špičky, zlaté detaily po stranách aj zlaté zipsy.

Topánky s cvočkami. Autor: www.mango.com
Zlaté legíny. Autor: www.asos.com

Nielen farby, aj vzory majú zelenú. Navyše v kombinácii s retro strihom oblečenia vytvárajú jedinečné modely. Určite ste si všimli, že sa po uliciach mihajú ľudia v kockovaných nohaviciach či kabátoch. Áno, trend tartanu je jednoznačný. Vo svojich kolekciách ho ponúka napríklad Mango alebo Zara.

Šaty so vzormi. Autor: www.mango.com

Párty čas praje všetkému, čo sa blyští. Tento rok frčia flitre, metalické farby aj neóny.

Šaty s flitrami. Autor: www.asos.com

Necháte sa zlákať módnymi trendmi alebo zostanete pri zabehnutej klasike vášho šatníka? Možno nájdete aspoň malú inšpiráciu ako ho príjemne ozvláštniť.

Úvodné fotografie: Zara.com

Štítky: trendy jeseň, trendy zima, oblečenie na zimu